Eesti Keele Instituudis valmis uus sõnastikuportaal Sõnaveeb

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

14. veebruaril kell 13 esitletakse Eesti Keele Instituudis (Roosikrantsi 6, Tallinn) uut sõnastikuportaali Sõnaveeb. Esimest korda Eestis on nüüd sõnainfot lihtne uurida nutitelefonis, sest loodud on ka mugav mobiilivaade.

Sõnaveebis ilmub kaks uhiuut Eesti Keele Instituudis koostatud sõnaraamatut: “Eesti keele sõnaraamat 2019” ja “Eesti keele naabersõnad 2019”. Samuti ilmub siin uuendatud “Eesti-vene sõnaraamat” (1997–2009), kuhu on lisatud umbes 10 000 uut eesti sõna. Sõnaveeb asub aadressil Sõnaveeb.ee. Portaal on valminud Eesti Keele Instituudi ja tema arenduspartneri OÜ TripleDevi koostööna.

Sõnaveebis on umbes 130 000 eestikeelset ning umbes 70 000 venekeelset sõna ja väljendit. Kogu keeleinfo on Sõnaveebis ühes kohas: uued sõnad ja väljendid, seletused, näitelaused, naabersõnad, päritoluinfo, sõnade käänamine ja pööramine, vene vasted, sõnamängud. Eesti sõnade hääldust saab kuulata. Näitelauseid loevad instituudis loodud tehishääled.
Otsitavat sõna saab ka dikteerida. Varsti lisame siia ÕSi soovitused, keeleõppijale mõeldud info, veel rohkem sünonüüme, võõrsõnu ja palju muud.

Sõnaveebi arendatakse ja täiendatakse pidevalt, muuhulgas kasutajate tagasiside põhjal. Kutsume kõiki uut portaali kasutama ja meile uusi sõnu ning väärtuslikke nõuandeid andma, et saaksime soove ja vajadusi paremini arvestada.

Sõnaveebi toimetajad on Indrek Hein, Jelena Kallas, Kristina Koppel, Margit Langemets, Tõnis Nurk, Ülle Viks. Arendaja on OÜ TripleDev:
Martin Laubre, Raigo Ukkivi, Arvi Tavast, Sander Lastovets, Sander Rautam.

Portaali loomist ja arendamist on rahastanud Haridus- ja Teadusministeeriumi digipöörde programm (2018–2021) ja EKI-ASTRA programm (2016–2022).

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht