Eesti Kontsert kuulutab välja noorte produtsentide konkursi

12. detsembril stardib programm EK:Labor, mis ootab osalema kuni 30aastaseid muusikasündmuste korraldajaid. Eesti Kontserdi algatatud nelja-aastase programmi võitjaid ootavad ees võimalused osaleda oma projektidega mainekatel välisfestivalidel.

EK:Labor on uue publiku, muusikaekspordi ja haridusprogramm, mille eesmärk on Eesti noorte muusikasündmuste korraldajate arendamine ja neile uute tegutsemisvõimaluste loomine, samuti uue publiku kaasamine. Žürii hindab kõrgelt rahvusvahelise potentsiaaliga ideid ning produktsioonigruppide võimekust ideid ka vääriliselt ellu viia.

“Eesti Kontserdil on suur huvi teha koostööd noorte kontserdikorraldajatega, kes otsivad värskeid lahendusi uue auditooriumi leidmisel kõrge kvaliteediga muusikasündmustele, ” lisab programmi produtsent Madis Kolk.

Programmi EK:Labor esimene tsükkel toimub perioodil 2015-2018. Konkursile valitakse nii 2015. ja 2016. aastal kuni kolm produtsenti või produktsioonigruppi, kelle ülesandeks on sama aasta sügiseks ette valmistada põnev ja uudse lähenemisega muusikaprojekt või erinevaid kunstivaldkondi ühendav muusikaprojekt, mille põhieesmärgid on kontserdisaali uue publiku toomine ning kõrgetasemelise muusikaõhtu korraldamine.

Programmi vahetulemused pannakse publiku ees proovile iga aasta sügisel. Igale programmis osalevale grupile luuakse võimalus ideed arendada koostöös rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalidega. Perioodil 2017-2018 valmistuvad etappide võitjad konkursi finaaliks, ning finaalis valib rahvusvaheline žürii projekti, mida ootab ettekanne välisfestivalil.

„EK:Labori programm on noortele muusikaelu korraldajatele parim võimalus saada oma ideedele asjalikku tagasisidet ja head nõu rahvusvaheliste muusikafestivalide juhtidelt ning oma ala tipp-professionaalidelt, kellega noored tavaelus ei kohtuks. Tänu Eesti Kontserdi laialdasele koostöövõrgustikule on noortel võimalik kohtuda muusikavaldkonna tipptegijatega mitmelt poolt maailmast,“ tutvustab projektijuht Madli-Liis Parts programmi eripära.

2015. aasta konkursile oodatakse ideid 1. veebruariks. Statuudi leiab Eesti Kontserdi kodulehelt www.concert.ee/eklabor.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht