Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti näitus “KAФEDRA” Narvas

“KAФEDRA” — Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala näitus Narva kunstiresidentuuris (Joala 18) avatakse reedel, 29. aprillil kell 17.00

“KAФEDRA” annab ülevaate Eesti kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti tegevustest viimase kümne aasta jooksul. Näituse põhiosa on kokku pandud eriala üliõpilastööde fondi põhjal, kokku on 5 väljapanekut: 400 tööd 70 autorilt.

Narvas esitletakse ja avaldatakse tunnustust ka kahele 2015. aasta Noore Ehte fondi laureaadile – Sofia Hallikule ja Darja Popolitovale –, kellel on suure näituse raames oma temaatiline ülesastumine. Teised eriväljapanekud tutvustavad põlevikivi kui ehtematerjali, hispaania kunstniku Gemma Draperi juhendatud meistriklassist kasvanud töid ning jaanuarikuus Tallinnas eksponeeritud lennundusteemalist näitust “Õhurõhk”.

Varasemalt on ajalisi läbilõikeid tudengite töödest eksponeeritud 1999. ja 2014. aastal, mil ehte- ja sepakunsti erialal täitus vastavalt 75. ja 90. tegevusaastat.  Mõlemad näitused, “Ferromenaalne 1” ja “Ferromenaalne 2”, toimusid Tallinnas. Seekord on kavas näitusega geograafiliselt laieneda ja tutvustada eriala ja üldisemalt Kunstiakadeemia tegevust Narvas, kust on viimasetel aastatel mitmeid andekaid tudengeid õppima tulnud.

Näitus on Narva kunstiresidentuuris avatud 30.04.–29.05.2016
E–P 12.00–19.00

Korraldusmeeskonda kuuluvad prof Kadri Mälk, doktorant Sofia Hallik ja terve ehte- ja sepakunsti eriala meeskond.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht