Eesti kunstikuu Abu Dhabis

5. märtsil avati Abu Dhabi Art Hubis  eesti kunstnike esimene grupinäitus Araabia Ühendemiraatides. Kunstnikud Toomas Altnurme, Jana Huul, Katrin Karu, Markus Kasemaa, Raivo Kelomees ja Tiiu Rebane esindavad erinevaid kunstivorme: maali, skulptuuri, joonistust, installatsiooni, kontseptuaalset kunsti ja digikunsti.
Teosed on loodud enamasti residentsi ajal Abu Dhabi Art Hubis 30 päeva jooksul. Kunstnikele tutvustati kohalikku elu ja kultuuri, millest inspireerituna nad töötasid.
Toomas Altnurme esitab värvilisi maale ja valgeid kineetilisi skulptuure loomaks sildu kultuuride vahel, kasutades hea õnne, rahu ja tasakaalu üldarusaadavaid mustreid. Ta arvab, et kujutav kunst on universaalne keel, mis aitab maailma paremaks muuta ühendades inimesi.
Jana Huul leidis end dialoogis oma koduse kaheteisttammelise pühapaiga ja Sheikh Zayed Suure Mosheega Abu Dhabis ning teostas tekstiilipõhised skulptuurid. Ta lõi arhitektuursed tekstiilivormid, mis on kui sümbioos moshee väärikate kuplite ja kõrbenomaadide telkide vahel.
Katrin Karu maalide teema on inimene — naine tema tunnete, õnne ja valuga, lootuste ja unelmatega. Oma viibimise jooksul Abu Dhabis ööbis ta Liwa kõrbes, millest saadud jõulise kogemuse pani ta lõuenditele, näidates kõrbe päeval ja öösel.
Markus Kasemaa visualiseeris oma ettekujutust Araabia Ühendemiraatidest enne saabumist ja selle muutumist resideerumise jooksul, edastades joonistusi ja animatsioone jooksvalt sotsiaalmeedias.
Raivo Kelomees kujundas, animeeris ja maalis kunstlikku fossiilset vormi, mis põhineb Eesti põlevkivileiukohtade fossiilidel. Teda huvitas erinevate maade fossiilsete kütuste “dialoog”.
Tiiu Rebane lõi Abu Dhabis kuus maali, milles sidus poeetilisi puhastatud kujundeid ja araabialikke geomeetrilisi vorme. Ta võrdles neid sümboleid Eesti analoogidega.
Kunstnikud nautisid enim maalimist, luues 50 teost. Art Hubi ateljeed olid valgusrikkad ja töötingimused ideaalsed. Lisaks loodule ja tänu kohaliku eluga tutvumisele, süvenes veendumus, et kunstnike roll on erinevate ühiskondade ja valdkondade esindajate kokkutoomine ning selle pinnalt sündiv koostöö.
Kunstnike koduleheküljed:
Toomas Altnurme, http://altnurmeart.simplesite.com/
Raivo Kelomees, www.kelomees.net
Tiiu Rebane, http://tiiurebane.wix.com/rebane
Katrin Karu, www.katrinkaru.com
Jana Huul, http://janahuul.com/
Markus Kasemaa, www.kasemaa.ee, www.fb.com/FigureArabia

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht