Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus Hobusepea galeriis väärtustab pärandit ja järjepidevust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäevast, 1. juulist 2020 on Hobusepea galeriis avatud Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus „Juurte juurest“. Näitus jääb avatuks 3. augustini.

Näitusel „Juurte juurest“ kohtub endisaegne rõivakultuur tänapäevase moedisainiga. Uudsete töövõtete ja moodsate lahenduste kaudu väljendavad moekunstnikud lugupidamist oma päritolu, eelnevate põlvkondade iluideaalide ja meid ühendava järjepidevuse vastu.

Loomeprotsessi aluseks on kunstnikke enim mõjutanud lähisugulase rõivas või tarbeese, millest on inspireeritud tänapäevane teos. Lähtekohaks on lapsepõlves kunstnikele mõju avaldanud inimeste tegevus, rituaalid ja riietus – mis meid ühendab või eristab neist mälestuste kandjast? Armsaks saanud vanu fotosid, kirju, tarbeesemeid, mis on autoritel südame põksuma pannud, pakuvad näitusel osalejad vaatamiseks ka publikule. Nii on vaatajalgi võimalus testida nö oma geenikoodi tugevust ja juurelda juurtest sirgumise paratamatuse üle. Rõivamudelite juures saab tutvuda seletava kirjelduse ning autori ja teda inspireerinud lähisugulase portreega.
Näitusel osalevad: Ainikki Eiskop, Anu Hint, Anu Ling, Anne Metsis, Astri Müül, Diana Denissova, Eve Tiidolepp, Ilona Tamm, Joan Hint, Kai Saar, Katre Arula, Kärt Karjatse, Küllike Tuvikene, Külli Kerttu Siplane, Liivika Põvat-Straus, Merle Lõhmus, Piret Kuresaar, Thea Pilvet Martinson, Tiia Orgna.

Näituse korraldaja: Eesti Moekunstnike Ühendus
Näituse kujundus: Anu Hint
Näituse toetajad: Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuurkapital
Trükised: MinuPrint

Pressifoto: Disain Katre Arula, modell Agnes Mäe, foto Liina Laurikainen

Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht