Eesti PEN esitas New Voices Awardile noore luuletaja Berit Kaschani

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Berit Kaschan

Berit Kaschan

Teist aastat järjest esitab Eesti PEN nominendi PEN International New Voices Awardile. Seekord pidas Eesti PEN-i juhatus kirjanduse asjatundjatega koostöös sobilikuks kandidaadiks noort luuletajat Berit Kaschanit, kelle luuletused paistavad silma humoorika otsekohesuse poolest.
PEN Internationali New Voices Awardi antakse välja kolmandat aastat ja selle eesmärk on innustada kirjanikke, kes on oma loometee alguses. Auhind on mõeldud 18-30-aastastele kirjanikele, kelle kirjatööd on juba avaldatud, aga kellel ei ole veel raamatut ilmunud. Võitjad valib välja PEN Internationali määratud rahvusvaheline žürii, mille koosseisu kuuluvad seekord näiteks sellised autorid nagu Yann Martel ja Olga Tokarczuk, ja selle suurus on 1000 dollarit. Suve lõpus avaldatakse finaali jõudnud autorite nimed ja võitja kuulutatakse välja oktoobris PENi 81. kongressil Quebecis.
Berit Kaschan on õppinud kirjandusteadust Tallinna Ülikoolis, kus ta kaitses ka magistritöö Nora Ikstena ja Aino Perviku teostest. Ta on töötanud muuseumipedagoogi ja kuraatorina A. H. Tammsaare muuseumis ning praegu töötab Tallinna Ülikooli kirjastuses. 2009. aastal oli Berit Kaschan Prima Vista debüüdipreemia „Esimene samm”
laureaat. Tema loomingut on avaldatud Värskes Rõhus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht