Eesti Pianistide Liidu galaõhtu „Pianist – see on terve maailm!“

11.mail kell 19.00 toimub Keila muusikakooli saalis Eesti Pianistide Liidu galaõhtu. Astub üles enamik Eesti väljapaistvaid pianiste – Ivari Ilja, Tanel Joamets, Age Juurikas, Kristi Kapten, Sten Lassmann, Marko Martin, Mati Mikalai, Mihkel Poll, Johan Randvere, Kai Ratassepp, Kristiina Rokasevitš, Ralf Taal ja Irina Zahharenkova. Kontsert pakub ainulaadset võimalust saada ülevaadet meie klaverikunstnikest, kuulata neid, kelle varasemad esinemised on elamusi pakkunud ning avastada enda jaoks pianiste, keda pole veel juhtunud kuulma. Keila muusikakooli saal on Eesti üks parimaid kammersaale ning möödunud sügisel ostis kool endale uue suurepärase kontsertklaveri Petrof.

Eesti Pianistide Liit asutati käesoleva aasta jaanuarikuus. Tegemist on Eesti Interpreetide Liidu alaliiduga, mille eesmärgiks on seista hea Eesti tipp-pianistide ning klaverikunsti käekäigu eest.

Pianist astub lavale üksi – võibolla sellepärast on klaverikunstniku isikuga alati kaasas käinud teatav saladuslikkus, poeetiline mõistatuslikkus. Kui mõelda näiteks Arturo-Benedetti Michelangeli, Svjatoslav Richteri või Martha Argerichi peale, siis nende esinemised kätkevad, lisaks vapustavale klaverimängule,  endas justkui selle, vaid neile teada oleva saladuse loori kergitamist ning jagamist kuulajaga. Tulevad meelde Eesti luuleklassiku read: „Üks helin mul helises rinna sees…”. See helin, mis iga klaverikunstniku sees kajab, vajab toetamist, võimalusi areneda ning regulaarselt kuuldavaks saada – mitte ainult õpinguaastatel, vaid kogu elu. Eesti Pianistide Liit seabki oma põhieesmärgiks leida väärikat väljundit Eesti tipp-pianistidele, et neil oleks võimalust jagada publikuga endas peituvat ilumaailma regulaarsetel ülesastumistel Eesti esindussaalides ning Eesti esindusorkestrite ees.

Ühtlasi püüab liit jõudumööda tegeleda ka kõigi muude klaverikunstisse ning selle arengusse puutuvate küsimustega.

Oodatud on kõik mõttearendused ning tähelepanekud aadressil: pianistid@interpreet.ee

Soovime ilusat ning päikselist kevadet ning kutsume kõiki klaverisõpru 11.mail kell 19.00 Keila muusikakooli uhkele ning säravale klaveripeole!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht