Eesti Tekstiilikunstnike Liidu 2019. aasta preemiate nominendid ARSi majas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse plakati kujundas Kadi Pajupuu.

NELI: Ehalill Halliste, Mariann Kallas, Maasike Maasik ja Aet Ollisaar.

Eesti Tekstiilikunstnike Liit tutvustab ARSi majas Stuudio 98 ruumides liidu poolt 2020. aasta alguses välja antud aastapreemiate nominentide töid. Preemia Aasta Tekstiilikunstnik 2019 nominendid olid Ehalill Halliste, Mariann Kallas, Krista Leesi, Eva Mustonen, Aet Ollisaar ja Erika Tammpere, elutöö preemia pälvis Maasike Maasik. Kuni detsembri lõpuni on ARSi majas eksponeeritud Ehalill Halliste, Mariann Kallase, Maasike Maasiku ja Aet Ollisaare gobeläänid.

Ehalill Halliste on kunstnik, kes elab ja töötab Kohilas. Peamiselt gobelääntehnikas valminud tööde teemad on seotud Eesti kultuuripärandi ja loodusega, sageli on autor ammutanud inspiratsiooni rahvakunstist. Viimaste aastate loomingus on Ehalill Halliste uurinud Eesti rahvuskivi paekivi kihistusi ja värvimängu ning tõlkinud need pinnad tundlikeks gobeläänvaipadeks.

Mariann Kallase vaipade peamine motiiv on maastik, nii linnamaastik kui avarad maastikuvaated, mille osaks on ka figuraalsed kompositsioonid. Gobeläänidele iseloomulik koloriit varieerub jõulisest sinisest ja punasest heledate toonideni, värvipindu ilmestavad graafiliselt läbi kootud detailid. Autor liidab sageli oma vaibad mitmest osast koosnevateks kompositsioonideks.

Maasike Maasik on tuntud gobelääntehnika kui väljendusvahendi võimaluste uurijana, arendades oma loomingus jätkuvalt edasi omanäolist käekirja. Tema gobeläänid on nagu poeetilised jutustused, millelt võib leida muinasjutulisi tegelasi ja loodusmotiive. Väga oluline on Maasike Maasiku panus tekstiilikunsti haridusse, Eesti Kunstiakadeemia pikaajalise õppejõuna on ta oma teadmisi ja oskusi edasi andnud mitme põlvkonna tekstiilikunstnikele.

Aet Ollisaar elab ja töötab Tartus, pühendudes nii oma loomingule, kui ka tekstiiliosakonna juhtimisele ja tudengite juhendamisele Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Tema vaibad on sageli improvisatsioonilised, vabalt langevate niitidega maalitud värvipinnad, mis moodustavad koos leidmaterjalidega ootamatuid kooslusi. Viimastel aastatel on autor taas innustunud gobelääntehnikas piltvaipade kudumisest, kujutades unenäolisi ja mälusoppides peituvaid maastikke.

Jaanuaris on Stuudios 98 talvevaheaeg, seejärel avatakse samas ruumis uuendatud ekspositsioon.
Huvi korral saab töid näituselt ka osta.

Stuudio 98

ARSi maja, Pärnu mnt 154, Tallinn

Avatud E–R  12.00 –18.00,  L 12.00 –16.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht