Elamusõhtud näitusel „Alguses olid… Köler ja Weizenberg“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kadrioru kunstimuuseumis toimuvad elamusõhtud „Ilu õilmed“ ühendavad endas eksklusiivse ekskursiooni näitusel „Alguses olid… Köler ja Weizenberg“ ja kauni kontserdielamuse Kadrioru lossi peasaalis. Järgmine üritus toimub reedel, 1. märtsil kell 19.00.

Kõigest kolmel õhtul on kunstiteadlase juhtimisel võimalik osa saada pidulikust sissevaatest maalikunstnik Johann Köleri ja skulptor August Weizenbergi elu- ja loominguloosse näitusel „Alguses olid… Köler ja Weizenberg“. Ringkäigule järgneb lühikontsert Kadrioru lossi peasaalis, kus Arete Kerge (sopran) ja Piia Paemurru (klaver) esitavad August Weizenbergi poolt eesti poeetide luuletustele loodud laule.

On hästi teada, et kunstiloomingule pühendumisele lisaks osales Johann Köler aktiivselt rahvusliku liikumise tegevuses. Oluliselt vähem teatakse skulptor August Weizenbergi laialdast kultuurilist tegevust: ta kirjutas arvukalt esseistlikke artikleid nii kunsti kui ka ühiskondlikel teemadel, avaldas mitu rahvaharidusliku sõnumiga näidendit ning komponeeris muusikat. Weizenbergi poolt eesti poeetide luuletustele loodud laulud kõlavad elamusõhtutel Arete Kerge (sopran) ja Pia Paemurru (klaver) poolt taasavastatutena.

Elamusõhtud toimuvad 1. märtsil, 5. aprillil ja 26. aprillil 2019.

Eraldi ekskursioonigrupid eesti ja vene keeles.

Algus kell 19.00.

Kestus 1 tund ja 30 minutit.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht