ELAV RUUM: Boris Dubovik räägib Tallinna muinsuskaitsest 21. sajandil

Loengusarja ELAV RUUM järgmine, 25. külaline on ligi poole sajandi pikkuse kogemusega muinsuskaitsja Boris Dubovik. Kolmapäeval, 16. oktoobril kell 18 Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos toimuva loengu põhiteema on Tallinna muinsuskaitse alates aastast 2000. Kõne alla tulevad nii kaunilt restaureeritud kirikud kui ka uus arhitektuur ajaloolises vanalinnas. Milline on Tallinna ajalooliste kirikute seisukord 2019. aastal? Milliseid töid on tehtud, et väärtusliku arhitektuuriga hooned säiliksid? Mida ette võtta, et uued hooned, mis ajaloolises keskkonnas kerkivad, sinna ka arhitektuuri poolest sobiksid?

Boris Dubovik (1955) on Eesti tuntumaid muinsuskaitsjaid. Lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal (1984), töötanud pikka aega restaureerimise ja ehituspärandi kaitsega seotud asutustes ja ettevõtetes: Vabariiklikus Restaureerimisvalitsuses (1972-78), Kultuurimälestiste Riiklikus Projekteerimise Instituudis (1978-82), Vabariiklikus Koondises Inrestauraator (1982-89), projekteerimisbüroos Vana Tallinn (1989-92), osaühingus Stenhus (1992-99). 1999 asus ta Tallinna Muinsuskaitse Ameti juhi asetäitja kohale ning 2001 sai Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti muinsuskaitse osakonna juhatajaks. 2016. aastast alates juhib ta Tallinna muinsuskaitset linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonnas. Teda on tunnustatud Tallinna vapimärgi (2019) ning teenetemärgiga (2007). Tema suur hobi on keskaegsed linnused.

ELAV RUUM on Eesti Arhitektuurimuuseumi loengusari, kus astuvad üles nii arhitektid, ajaloolased, muinsuskaitsjad kui ka teised ruumispetsialistid. Muuseum tutvustab populaarses vormis siinset arhitektuuriajalugu, tegevarhitektide loomingut ning käsitleb publiku osalusel meie ehitatud keskkonnas toimuvaid muutusi. Sari on suunatud kõigile ruumist, arhitektuurist, selle lähiajaloost ja tänapäevast huvitatud inimestele. Loengusari täiendab arhitektuurimuuseumi püsinäitust „ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri”, mis jutustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut läbi 20. sajandi.
Varasemad Elava Ruumi sarja kohtumised on järelvaadatavad siin: https://arhitektuurimuuseum.ee/tegevused/elavruum/

Sissepääs Rotermanni soolalattu tasuta

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht