Eleriin Ello helge maailm Kunstihoone galeriis

Eleriin Ello näitus avatakse 28. augustil kell 18. Uus maaliseeria „Lähemale“ keskendub nimetutele mälupiltidele loodusest. Maaliinstallatsioon Kunstihoone galeriis töötab tunnete ja õrnuse teemaga terves galeriiruumis.
Eleriin Ello maalib esmapilgul tavapäraseid loodus- ja interjöörivaateid, mis on piisavalt tagasihoidlikud, et neid märgata ainult üksi olles, teatud meditatiivsel hetkel. Maalides valitsevad helged tunded: toetus, hellus, õrnus, koosolemine, kokku kasvamine, aga ka vajalik üksindus.
Eleriin Ello: „Lähtusin stseenidest, mis on mind lummanud oma abstraktsusega, rütmilisuse, võkumiste ja värelustega. Mõni neist on päris ammune. Minu esimesed mälupildid on varjude ja valguse liikumised ja vihm porilombil lainetamas ja mullitamas.“ Konkreetsele ja lihtsatele motiivile viitavad lihtsad pealkirjad „Udu“, „Laud“, „Lagendik“, „Vihm“, „Lomp“, „Tee“, „Õed“ jne.
Ello viimase aja loomingu aluseks võib pidada looduskeskkonda ja selle sõnulseletamatu taju mõju käitumisele, kultuurile sügavamas plaanis. Ka näitusel „Lähemale“ on loodusmotiivid tõstetud jäljendavast realismist kaugemale. Tunded ja meeleseisundid lisavad jälgimisele oma filtri, tähelepanu keskendub teatud intiimsetele toonidele looduses, nii et tulemuseks on emotsionaalne hüperrealism.  Oma kaemuslikku vaadet maaliks vormistades püüab Ello tabada tasakaalupunkti realismi ja abstraktsionismi vahel.
Maaliekspositsiooni silmapaistev osa on ka nende paigutus ruumis: „Minu jaoks on oluline  tunne näituse ruumis, maalide asetus ja viis, kuidas nad üksteist mõjutama hakkavad. Kõiki pilte ei saa visuaalselt korraga haarata,“ kirjeldab autor oma taotlusi.
12. septembril kell 16.00 vestleb Eleriin Elloga tema loomingust kunstiteadlane Rainer Vilumaa.
Eleriin Ello (s. 1984 Tallinnas) on vabakutseline maalikunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Omandanud Eesti Kunstiakadeemias trükigraafika eriala BA (2007) ja maalikunsti eriala MA (2010). Magistriõpingute sügisemestri vältel (2009) studeeris Ello Erasmus programmi raames Portugalis, Univesidade do Porto maaliosakonnas. Pärast õpinguid on Ello peamiselt pühendunud omaloomele. Alates 2010. aastast andnud maalitunde EKA Avatud Akadeemias ning osalenud illustraatorina erinevate projektide juures. Ello looming lähtub peamiselt loodusest, nii inimesest selles kui ka vastupidi. Samuti on ta huvitunud looduskeskkonna mõjust, inimkonnast kui loodusjõust ning looduse abstraktsemast (kaootilisemast) aspektist. Ello maalilaad on oma põhiolemuselt realistlik, variatsoonidena abstraktsusesse kalduv.
2012. aastal autasustati Ello Young Painter Prize’i 3. kohaga.

Repro: Eleriin Ello. Nurk. Õli lõuendil, 160 x 90 cm, 2015

Eleriin Ello. Lähemale.
Kunstihoone galerii
29. august – 20. september 2015
Vabaduse väljak 6
K—P 12—18, tasuta
Kunstihoone.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht