Emakeelepäev Tartu Ülikoolis

12. märtsil kell 14 peab psühholingvistika dotsent Virve-Anneli Vihman Tartu ülikooli peahoone aulas emakeelepäevale pühendatud loengu „Emakeeled“. Kuulama on oodatud kõik keelehuvilised ning mitmekeelses keskkonnas elavad ja töötavad inimesed.
Sõnas „emakeel“ peituvad eeldused, millele me enamjaolt tähelepanu ei pööra. Näiteks kaldume arvama, et lapse ema keel on ka lapsele edaspidi kõige omasem ja et igaühel on vaid üks päris emakeel.
Virve-Anneli Vihman kutsub kuulajaid vaatama nendest eeldustest kaugemale ja arutlema emakeele mõiste üle. „Loengus peatun pikemalt keelekasutuse mitmekesisel kontekstil ja küsin, kuidas mõjutab see keele omandamist, keelepädevust ja minapildi kujunemist. Samuti uurin, kuidas hoitakse ja antakse järgmistele põlvedele edasi eesti keelt praeguses mitmekeelses maailmas,“ sõnab ta.
Avaliku loengu otseülekannet saab jälgida uttv.ee kaudu. Loengut saab edaspidi ka järelvaadata.
Pärast loengut kell 15 on kõik kuulajad oodatud ülikooli kohvikusse kohvilauda, et vahetada kuuldu üle vabas vormis mõtteid.
Emakeelepäeva üritused jätkuvad 13. märtsil kell 10.30, mil saab kirjutada Vikerraadio korraldatavat e-etteütlust. 13. aastat peetava võistluse osalejate arv on aasta-aastalt mitmekordistunud ja mullu oli neid juba peaaegu 8000. Samuti toimub 13. ja 14. märtsil Tartu ülikooli korraldatava emakeeleolümpiaadi lõppvoor.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht