EMKL näitus “TÕE ja ÕIGUSE INIMESED”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Repro: Fragment näituselt, kaadrisse on jäänud: Sorge, A. Gulki ja K. Stahli teosed. Näituse kujundaja: Tammetalu. Foto autor: Marina Laidla, TÕM Galerii

EMKL näitus “TÕE ja ÕIGUSE INIMESED” on Tallinna Õpetajate Maja Galeriis avatud vaatajatele alates 3. okt-st kuni 31. oktoobrini. Näituse koostaja ja kuraator on kunstnik Tiina Tammetalu.
Näitus on pühendatud A. H. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile – Eesti kirjanduse suurteose I osa ilmumisest 1926.a. möödub tänavu 30. oktoobril 90 aastat.
Tammsaate “Tõe ja Õiguse” I osa –  meie kirjanduse tüvitekste – ning selle kirjandusteose tegelaskujud ja sündmused on antud näituseprojekti vundamendiks ja ankruks. Just Tammsaare tekst “T&Õ” I osas on selleks tuumaks ja raskuskeskmeks, millele kogu näituse visuaalia toetub, mille kaudu selle näituse pilte nö loetakse ja mõistetakse. Eesti Maalikunstnike Liidu näitusena teeb selle näituse teiste seas eriliseks kontseptsioonis toodud väga range nõue tekstipõhisusele.
Hetkel on näituseruumes eksponeeritud järgmiste kunstnike teosed (autorite nimede loetelu on antud  teoste eksponeerimisjärjekorra järgi seintel, suunaga päripäeva):  Enn Tegova, Juss Piho, Margus Tiitsmaa (Sorge), Albert Gulk, Kätlin Stahl, Tiina Tammetalu, Owe Büttner, Kai Kaljo, Heli Tuksam.
Näituse töörühmas osaleb ka Tiina Büttner (eesti fil) ning hindamatut abi osutas TÕM galerist Marina Laidla. (On võimalik, osalevate visuaalautorite loetelu täieneb mõne päeva jooksul.)

Näituse presentatsioon: neljapäeval, 13. oktoobril kell 18.00 – 20.00
Oodatud on kõik huvilised, Tammsaare-sõbrad ning autorid! Õpetajate Maja Galerii, Raekoja plats 14, Tallinn
Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.
Näitus on toodetud T. Tammetalu poolt Eesti Maalikunstnike Liidu egiidi all.

ps. Näitusega soovime omalt poolt anda hoogu käimasolevale  A. H. T. “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile pühendatud illustratisoonikonkursile, millist korraldab Tammsaare Muuseum ja Tammsaare Sõprade Selts. vt:
http://linnamuuseum.ee/tammsaare/2015/12/30/illustratsioonivoistlus-toe-ja-oiguse-i-osale/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht