Enn Kunila kunstikollektsiooni näitus jõuab ERMi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Enn Kunila naitus Varvide ilu ERMis

Anu Ansu

Alates laupäevast, 19. veebruarist on Eesti Rahva Muuseumis avatud näitus „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist”. Kuraator on kunstiajaloolane Eero Epner, kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja.

Näitusel on eksponeeritud 20. sajandi esimese poole olulisemate maalikunstnike teosed, kelle seast tõuseb suure kimbu maalidega esile eesti kunsti suurkuju Konrad Mägi. Teiste autorite seas on esindatud Nikolai Triik, Johannes Võerahansu, Ants Laikmaa, Endel Kõks, Villem Ormisson, Paul Burman, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Ado Vabbe ja paljud teised.

Kollektsionäär Enn Kunila sõnul on näituse jõudmine ERMi tähtis. „Meie maalikunsti ajalugu on tihedalt seotud laiema kultuuriajalooga,“ ütleb ta. „Kui mõtleme näiteks meie kunstnike värvikäsitluse või teoste motiivide peale, siis need olid seotud rahva laiema mõttelaadiga, mida ERM hoiab ja säilitab.“ Kunila tõi välja, et võrreldes mõni aasta tagasi Tartu Kunstimuuseumis toimunud väljapanekuga on seekord näitusel paarkümmend uut maali.

Esmakordselt ERMi ajaloos toimub kunstinäitus muuseumi suures väljapanekute saalis. See on jaotatud neljaks, kus eraldi ruum on pühendatud Konrad Mäe loomingule. Lisaks kunstiteostele on näitusel suur rõhk hariduslikul poolel. Näituseruumides on väljas põhjalikud infotulbad 20. sajandi alguse olulisemate maalikunstnike kohta. Lisaks näidatakse spetsiaalselt näituse jaoks valminud filmi toonasest kunstiajaloost, mille autoriks on Marianne Kõrver. Kõrver pälvis oma kunstifilmide eest äsja Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Eesti Rahva Muuseum pakub lasteaedadele ja koolidele näitusega seotud haridusprogramme. Näitusega käib kaasas ka publikuprogramm, kust võib leida kohtumisi nii Enn Kunila kui ka Eero Epneriga, samuti perepäeva, väljasõidu Heimtali muuseumisse ning mitu jalutuskäiku.

Näitus „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist” on avatud ERMis kuni 2. oktoobrini 2022.

Info näituse, haridus- ja publikuprogrammide kohta:

www.erm.ee/et/varvide-ilu-eesti-kuldaja-kunst-enn-kunila-kollektsioonist.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht