ERMi 58. aastakonverents „Näitused versus teadus?“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sel kolmapäeval, 11. aprillil algusega kl 10 toimub Eesti Rahva Muuseumi 58. aastakonverents „Näitused versus teadus? Dilemmad, otsingud ja lahendused“. ERMi Jakob Hurda saalis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs) arutletakse teaduse, uurimistöö ja muuseumi suhete üle.

„Näitus on muuseumitöö põhilisi väljundeid ja oluline kommunikatsioonikanal. Samas on see lahutamatult seotud muuseumi teiste funktsioonide, eriti uurimistööga. Konverentsil arutlemegi, kuidas on omavahel seotud näitused ja teadustöö ning mil moel kõige tõhusamalt vahendada muuseumide uurimistegevust avalikkusele,“ ütles ERMi teadur Anu Kannike.

Konverentsi ettekanded jagunevad kolme suuremasse teemaderingi: muutunud muuseumid ja teadusmaastik, kuidas väärtustada teadust näituste ja näitust teaduse kaudu ning näitus kui interdistsiplinaarse teadustöö väljund.

Esinejate seas on nii muuseumitöötajad kui ka ülikoolide teadlased, kes kõnelevad teemadel, nagu näiteks teaduse populariseerimine, muuseumiteaduri rolli muutumine, digitaalnäitused, prügiarheoloogia jne.

Konverentsi avamisel annab ERM üle ka Oskar Kallase stipendiumi, mida antakse 2015. aastast välja pikaajalise silmapaistva professionaalse ja loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal, mis on aidanud ERMil täita oma rolli eesti kultuuri mõtestajana. Stipendiumi on seni pälvinud Aet Maatee, Mart Laar ja Marju Kõivupuu.

Konverentsi programm ja ajakava ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/ERMi-58-aastakonverents.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht