ERMis avatakse liikumispuudega inimestele pühendatud kunstinäitus

Foto erakogu

Näitus “Julgus elada” avab liikumispuudega inimeste maailma.

Foto erakogu

Lastekaitsepäeva eel, homme, 31. mail kl 16 avatakse Tartus Eesti Rahva Muuseumi B-fuajees (Muuseumi tee 2, Tartu; B-sissepääs) Eesti ja Läti kunstnike ühisnäitus „ Julgus elada“, millega kutsutakse mõtisklema füüsiliste puuete üle ja soovitakse kunsti kaudu avada liikumispuudega inimeste maailma.

Näitusel on eksponeeritud tööd kahekümnelt kunstnikult, kes soovivad oma isikliku loo kaudu panna näitusekülastaja füüsilise puude all kannatavate inimeste lugude ja katsumuste peale mõtlema. See on teema, mille peale tihti ei mõelda, kui endal või lähedasel liikumispuue puudub.

Juuni lõpuni avatud näituse eesmärk on toetada, märgata, aidata ja tuua lootust peredesse, kus füüsiline puue on igapäevane reaalsus.

Näituse lisainfo: www.erm.ee/et/content/julgus-elada

Näitust toetavad ka füüsilise puude teemadele keskenduvad üritused ERMis. 9. juunil korraldab füüsilise puudega kunstnik Tiia Järvpõld varvastega maalimise töötoa lastele. 13. juunil kell 17 toimub vestlusõhtu kahe liikumispuudega tüdruku, 11-aastase Hanna-Liisa ja 12-aastase Kelly ning nendega emadega.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on mõlema lapse toetuseks alustanud heategevuskampaaniat, et aidata täita tüdrukute unistus hakata iseseisvalt kõndima. Vestlusõhtul avavad nii lapsed kui ka lapsevanemad ratastoolist iseseisvalt liikuma hakkamise teekonnaga seonduvaid muresid ja rõõme.

Näituse „Julgus elada“ korraldajad on Läti kristlik organisatsioon Partneri, rahvusvaheline ühing Bridgebuilders International ning Eesti kunstnikke ühendav võrgustik ARTEST+.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht