Esitletakse ungari avangardisti Lajos Kassáki poeemi “Hobune sureb ja linnud lendavad välja”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ungari avangardisti Lajos Kassáki poeem “Hobune sureb ja linnud lendavad välja” on ühtaegu nii ungari avangardluule tüvitekst, rännak, luuleeksperiment kui nägemus. Teost on tõlgendatud luuletajateadvuse kujunemise ja kinnistumise loona; aga niisamuti ka ideaalse dadaistliku situatsiooni väljendusena, kus keel näitab iseennast ja osutab ühtaegu ka millelegi ilma tähenduseta. Hoogsa luuleteose aluseks on tollal veel võrdlemisi noore autori jalgsirännak Budapestist Pariisi 1909. aasta kevadest hilissügiseni.
Poeemi on tõlkinud Lauri Eesmaa, toimetanud Helena Läks, kujundanud Madis Katz ja välja andnud kirjastus Elusamus.
Tartus esitletakse raamatut 5. oktoobril kell 18:30 Arhiivis (Vanemuise 19). Näidatakse režissöör Ildikó Enyedi filmi “Minu XX sajand” (Az én XX. századom, 1989). Kell 20:00 esitab poeemi Iso Pullo (Siim Lill, Rauno Alliksaar). Peale seda DJ-puldis Kaspar Jassa.
Tallinnas toimub esitlus 12. oktoobril kell 18:00 Ungari Instituudis (Piiskopi 2). Üritus algab Roomet Jakapi performance’iga. Järgneb ungari kirjanduse ja tõlkimise teemaline vestlusring, osalevad Lauri Eesmaa, Reet Klettenberg ja Krisztina Tóth. Lisaks on võimalik vaadata Lajos Kassáki graafikanäitust. Pakutakse veini ja suupisteid.
Loe Hasso Krulli arvustust: http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c7-kirjandus/tundsime-selgelt-et-lohname-nagu-palverandurid/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht