Ettekandepäev “Õpetajast õpetlaseks – Kyra Robert 100. Uurija töö kultuuriloolises Baltika kogus”

kyra-robert_tlu-arMeenutades üht Eesti viljakamat raamatukogutegelast Kyra Roberit (1916–1997).
16. septembril 2016 tähistavad Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu ja Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ettekandepäevaga “Õpetajast õpetlaseks – Kyra Robert 100. Uurija töö kultuuriloolises Baltika kogus” Eesti raamatukogutegelase ja Tallinna raamatukogude ajaloo uurija Kyra Roberti 100. sünniaastapäeva.
Peterburis Eesti õpetajate peres sündinud ja saksa keele pedagoogi haridusega Kyra Robert töötas suure osa oma elust toonases ENSV Teaduste Akadeemia Keskraamatukogu baltika ja haruldaste raamatute osakonnas (1952–1997). Kyra Robert sai oma esimesel ametil õpetajana töötada 15 aastat, kui nõukogude võim tõmbas tema karjäärile Saksa okupatsiooni aegse ajakirjandusliku tegevuse tõttu kriipsu peale.
„Kui Nõmme koolilapsed kaotasid 1952. aastal hea õpetaja, siis Eesti kultuurilugu võitis väga asjatundliku, erudeeritud ja abivalmi raamatukoguhoidja, keda võib häbenemata nimetada mitmete eesti ajaloolaste ja kultuuriuurijate paremaks käeks. Lisaks suurepärasele bibliotekaarile sai Eesti kultuurilugu ka viljaka raamatu ja raamatukogude ajaloo uurija, kelle uurimused on olnud teedrajava tähendusega mitmete hilisemate teadlaste jaoks,“ selgitab Kyra Roberti tähtsust TLÜ AR baltika ja vanaraamatute säilitamise osakonna juhataja Kaja Tiisel.
Kyra Robertile pühendatud ettekandepäeval meenutatakse tema tööd ja tähtsust kultuurilooliste Baltika kogude uurimisel. Kyra Roberti meenutamise kõrval on olulised otseselt ja mõtteliselt tema tööd jätkavad erialased ettekanded nii alustavatelt kui juba kogenud uurijatelt Eestist ja Saksamaalt. Lisaks näidatakse Eesti Rahvusringhäälingu arhiivis säilitatavat dokumentaalfilmi “Eestiaegsed inimesed: Kyra Robert” (1997, režissöör Peep-Toivo Puks). Vaata kava: http://www.tlulib.ee/index.php/et/component/k2/item/438-ettekandepäev-kyra-robert-100
Ettekandepäev “Õpetajast õpetlaseks – Kyra Robert 100. Uurija töö kultuuriloolises Baltika kogus” toimub 16. septembril algusega kell 10 Eesti Teaduse Akadeemia saalis Kohtu tänav 6, Tallinn. Ettekandeid peetakse nii eesti kui ka saksa keeles.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht