Euroopa Ajakirjanike Föderatsiooni üldkogu Tallinnas

Täna alustab Euroopa Ajakirjanike Föderatsioon (EFJ) oma üldkogu istungiga Tallinnas Riigikogu konverentsikeskuses. Üldkogu Eesti-poolne korraldaja on Eesti Ajakirjanike Liit (EAL), mis on EFJ täisliige. Üldkogu kestab kaks päeva.

EFJ presidendi Mogens Blicher Bjerregårdi sõnul valiti Tallinn üldkogu toimumiskohaks, avaldamaks toetust tänavu sajandat aastapäeva tähistavale EALile. „Me peame pöörama suuremat tähelepanu ajakirjanike organisatsioonidele sellistes riikides nagu Eesti, kus kutseühingutel on raskuseid kõigi ajakirjanike ühendamisega,“ ütles Bjerregård. „Üldkogu Tallinnas on esimene samm edasises koostöös EALiga.“

Üldkogul osaleb sada delegaati ja vaatlejat ajakirjanike liitudest ning assotsiatsioonidest kogu Euroopast. Lisaks möödunud aasta tegevuse kokkuvõtetele ja uute suundade kinnitamisele valitakse üldkogul ka uus EFJ president ning juhatus. Ajakirjanduse ja ajakirjanike tegevuse olulistel teemadel võetakse vastu üldkogu seisukohad.

EFJ on Euroopa suurim ajakirjanikke ühendav organisatsioon. Föderatsiooni kuulub 45 riigist 72 ajakirjanike liitu ja assotsiatsiooni, kokku enam kui 320 000 ajakirjanikku. EFJ eesmärk on kaitsta ning esindada ajakirjanike huve ja õigusi poliitilisel, kultuurilisel ja majanduslikul väljal. EFJ katusorganisatsiooniks on Rahvusvaheline Ajakirjanike Föderatsioon (IFJ), mis ühendab ajakirjanike liite kogu maailmas.
Eesti Ajakirjanike Liit on kutselisi ajakirjanikke ja meediatöötajaid ühendav vabatahtlik, poliitiliselt sõltumatu loome- ja kutseliit, mis on 1919. aastal asutatud Ajakirjanikkude Ühingu õigusjärglane.

EALi juubeliüritused algasid eile Okupatsioonide ja Vabaduse Muuseumis Vabamu toimunud koosviibimisega, kus arutati ajakirjanduse rolli ja arengute üle nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht