Evi Gailit, Maris Tuuling ja Tõnis Kriisa Tartu Kunstimajas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Evi Gailiti, Maris Tuulingu ja Tõnis Kriisa ühisnäitus „Kolmpromiss” 23.jaanuarist Tartu Kunstimajas.

Alates laupäevast, 23. jaanuarist on Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud Evi Gailiti, Maris Tuulingu ja Tõnis Kriisa ühisnäitus „Kolmpromiss”.

Varemgi erinevates kooslustes koostööprojekte teinud kahe maalija ja ühe keraamiku ühisnäitus tegeleb peamiselt inimkeha temaatikaga. See on teiste inimeste jaoks kõige väljendusrikkam vormide kogum, millega võib lõputult töötada, ilma et kõik saaks edasi antud või ära öeldud. Kehakeele osa suhtlusest on väidetavalt 70–93%, aga kui kirjaoskamatud me selle lugemisel nii sageli veel oleme.

Autorid lisavad: “Kõik eksponeeritud tööd on valminud umbes aasta jooksul just selle näituse tarvis. Kuna oleme lasknud üksteisel üsna rahulikult omaette toimetada, siis ei soovi me ka vaatajat etteantud tõlgenduste raamidesse suruda. Seega, teoseid lahti ei seleta ja näitusele kasutusjuhendit kaasa ei anna. Õigeid tõlgendusi on täpselt nii palju, kui vaatajate peas lugusid sünnib.”

Evi Gailit (snd 1952) on õppinud Tartu Kunstimuuseumi Kujutava Kunsti Kaugõppekursustel Silvia Jõgeveri käe all ja Konrad Mägi Ateljees Heldur Viirese õpilasena. Tema viimane näitus Tartu Kunstimajas toimus 2010. aastal koos Tõnis Kriisaga.

Maris Tuuling (snd 1968) on õppinud Konrad Mägi Ateljees. Tema viimane isikunäitus Tartu Kunstimajas toimus 2012. aastal ning viimastel aastatel on ta teinud ühisnäitusi Evi Gailitiga.

Tõnis Kriisa (snd 1968) on õppinud Tartu Kunstikoolis skulptuuri ja Eesti Kunstiakadeemias keraamikat. Ta õpetab Tartu Kunstikoolis ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Viimati toimus tal 2019. aastal Tartu Kunstimajas ühisnäitus Andrus Peegliga.

Näitus jääb avatuks 21. veebruarini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht