Frankfurdi raamatumessil tunnustatakse eesti lasteraamatuid

Foto: Dmitri Kotjuh

Reeli Reinaus

Foto: Dmitri Kotjuh

Sel nädalal algaval Frankfurdi raamatumessil tutvustab Rahvusvaheline Noorteraamatukogu lasteraamatute kataloogi „The White Ravens 2018“. Tänavusesse väljaandesse on valitud kaks eesti lasteraamatut: Reeli Reinausi „Maarius, maagia ja libahunt Liisi“ (pildid Marja-Liisa Plats, Päike ja Pilv 2017) ning Ellen Niidu „Onu Ööbik Öösorri tänavast“ (pildid Priit Pärn, Tammerraamat 2017).

Rahvusvaheline Noorteraamatukogu Münchenis valib The White Ravensi kataloogi parimad lasteraamatud tervest maailmast. Tänavu kuulub sinna 200 raamatut 59 riigist 38 keeles. Kataloogist saavad uudiskirjanduse kohta teavet niihästi kirjastajad kui ka raamatukogutöötajad, see aitab raamatutel rahvusvaheliselt levida ja nende tõlkeõigusi müüa. The White Ravensi raamatuid esitletakse lisaks Frankfurdile ka kevaditi maailma suurimal lasteraamatumessil Bolognas.

„Maarius, maagia ja libahunt Liisi“ on lugu 12aastasest Maariusest, kes kolib perega maale elama ja satub ootamatult müstilisse fantaasiamaailma. Kirjastaja Katrin Reinmaa sõnul teevad raamatu eriliseks kirjanik Reeli Reinausi oskus luua folkloristina usutav üleloomulik salapärane ja seikluslik maailm, mida toetavad Marja-Liisa Platsi illustratsioonid ja kujundus. „See raamat on üks neid suurepäraseid näiteid Eesti lastekirjandusest, kus autori ja kunstniku vahel on tekkinud absoluutne sünergia,“ märgib Reinmaa.

Kirjastaja Tiina Tammer: „Ellen Niidu kirjutatud lugusid onu Ööbikust said lapsed lugeda esmakordselt ligikaudu 20 aastat tagasi. Raamatuks said need aga alles eelmisel aastal, kui lood illustreeris Priit Pärn. Õigemini öeldes lõi Pärn oma pildimaailma onu Ööbikust, mis on vaimukas, dünaamiline, vimkade ja vallatustega, andes klassiku tekstile omapoolse väärtuse. Võib öelda, et selles raamatus said kokku kaks klassikut ning sündis tõeline Eesti lasteraamat, mida võib uhkustundega esitleda. Olen väga rõõmus, et seda on Euroopas märgatud ning väärilisele kohale asetatud.“

Frankfurdi raamatumess on maailma suurim, seda külastab aastas ligi 300 000 inimest enam kui 100 riigist. Tänavune raamatumess toimub 70. korda 10.–14. oktoobrini, seekordne peakülaline on Gruusia.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht