Goethe Instituut toob “Mängukihu”

Sel sügisel jõuab Tallinnasse Goethe Instituudi suurprojekt MÄNGUKIHK!, mis esitleb mängu sünergilist koosmõju kunsti, teaduse ja ühiskonnaga erinevate sündmuste kaudu. MÄNGUKIHK! algab “Elava raamatukoguga” Tallinna Keskraamatukogus 8. septembril. 10. septembril toimub esimene osalusteatri etendus, mis käsitleb kogu linna avatud mänguväljakuna. 22. oktoobril avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis interaktiivne näitus “no pain no game”.
Kunagi varem pole nii paljude inimeste igapäevaelu olnud läbi imbunud ja mõjutatud mängulistest elementidest kui praegu. Selle arengu jälgijad räägivad mängustamise (Gamification) trendist, reaalsuse ja mängu, töö ja meelelahutuse vahelise piiri kadumisest. Projektiga MÄNGUKIHK! soovib Goethe Instituut, et mängust ei räägitaks ja seda ei kasutataks ainult ärilises kontekstis, vaid et see nihkuks kultuuriliste arutelude fookusesse.
Elav raamatukogu on nagu tavaline raamatukogu, aga laenutatavateks raamatuteks on inimesed ehk Elavad Raamatud. Lugejatel on võimalus kohtuda inimestega, kes esindavad teatud elukutset, valdkonda või elustiili. Esimesel üritusel 8. septembril kell 17-19 pealkirjaga “Mängu loomine” on lugejatel võimalik Tallinna Keskraamatukogus kohtuda silmast silma inimestega, kes tegelevad ise mängude loomisega.
Osalusteatrietendusel “Saame õhtul linnas kokku” liigub publik koos viie Eesti Luguteatri näitleja ja muusikuga läbi linna, peatudes erinevates kohtades ja meenutades hetki erinevatest eluetappidest. Kõikide hetkede ühisnimetajaks on mäng. Esimene etendus toimub 10. septembril kell 18-20, piletihind 5€, registreerimine e-maili teel dagmar.kase@kultuurikatel.ee Etenduse kohtumispaik on Balti jaama turu jaamahoone poolne värav.
22. oktoobrist kuni 22. novembrini on Eesti Arhitektuurimuuseumis avatud Kölni kunstnikeduo //////////fur//// interaktiivne näitus “no pain no game”, mis liigub kunsti ja mängu, meediakriitika ja meelelahutuse piirimail ning kutsub külastajaid kaasa lööma kümne erineva mängu juures. Volker Morawe ja Tilman Reiffi multisensoorsed artefaktid pakuvad alternatiivi kasutajate isoleerimisele elektrooniliste seadmete poolt. 24. oktoobril toimub näitusel perepäev ja mängude öö, alates 28. oktoobrist kuni 20. novembrini noorteprogramm. Kuni 8. oktoobrini ootab Goethe Instituut võistlusele koolilaste valmistatud mänge, millest parimaid eksponeeritakse koos näitusega. Osaleda võib nii omaloodud spordi-, laua-, arvuti- kui sõnamänguga.
31. oktoobril toimub Kultuurikatlas ingliskeelne seminar “Reality and Virtuality”, mis keskendub reaalse elu ja virtuaalmaailma puutepunktidele, mängulisuse, mängimise ja (rolli)mängude erinevatele tahkudele.
MÄNGUKIHK! toimub Goethe Instituudi koostöös Tallinna Kultuurikatla, Eesti Arhitektuurimuuseumi, Tallinna Keskraamatukogu, Eesti Luguteatri ja Tartu Saksa Kultuuri Instituudiga. MÄNGUKIHK! on välja töötatud muudetava, interdistsiplinaarse rändformaadina. Alates 2014. aastast on toimunud üritused Krakowis ja Ljubljanas, alates 2015. aastast Prahas, Budapestis, Bratislavas, Košices, Vilniuses ja nüüd Tallinnas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht