Gudrun Koppel Hobusepea galeriis

Kolmapäeval, 11.07.2018 kell 18.00 avab GUDRUN KOPPEL (1989) Hobusepea galeriis näituse „Kuigi tähtede liikumine taevas on illusioon, mille põhjustab meie endi pöörlemine, näikse täiesti reaalne olevat – Kummastused“.
(Kummastus on kunstis kasutatav võte, läbi mille toimub objekti väljatoomine tajumise rutiinist. Asjad rebitakse lahti harjumuspärastest seostest. Tagajärjeks on objekti eriline tajumine, mitte äratundmine.)

Käesolev näitus on mõtteline jätk kunstniku eelmisele, 2016. aastal Draakoni galeriis toimunud näitusele „Kõik mis on maa oli kunagi taevas“.

Gurdun Koppel: „Aeg muutub, ruumis toimuvad ümberpaiknemised ja meelevaldsed manipulatsioonid. Moodsa aja hävingut kajastavate ja tekitavate objektide graafilised kompositsioonid galeriis mängivad läbi arheoloogiat ja geoloogiat. Pealkiri „Kujutist nähakse ilma pea ja käteta ulatusliku hävingu keskel’’, sest minevik dikteerib tuleviku. Iidsest Palmyra Kitot torni hauast Süürias, mille jäädvustas oma fotodel Louis Vignes aastal 1864, on Isise lahkumise järel alles vaid kõrb.

Graafilistel kompositsioonidel kujutatu on osutamine võimalikule arbitraarsele ajavälisele manipulatsioonile. Osutamine, sest taust ei oma mõtet, kõik on meelevaldne, force majeure. Näiteks Kivitabamuse autod. Igavene alateadlik jutustus millegi tabamisest on tekitanud kummalise obskuurse narratiivi. Lähenemine, mis on efemeerne ja kaduv, millele on vastukaaluks maapõuest pärinevad kivimid, sest näikse, et kui miski on reaalne, on see pind, millel kõnnime. Kõik muu on silmale nähtamatu, samas talletatud ‒ kutsun neid kummastusteks.“

Gudrun Koppel on visuaalkunstnik, kes kasutab oma töös peamiselt graafika ja foto vahendeid. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistriõppe 2013. aastal. 2010. aastal täiendas ta end Aalto Ülikoolis, Soomes. Tema teoseid on mitmete galeriide, kunstikeskuste jm -institutsioonide kogudes Ameerika Ühendriikides, Hispaanias, Saksamaal, Itaalias, Belgias, Kanadas ja Poolas. Gudrun Koppel on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja ofset lito¬graafia töökoja „Ubu Noir“ liige.

Näitus jääb avatuks kuni 6. augustini 2018.

Kunstnik tänab Gennadi Baranovi ja Lauri Koppelit.
___________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
gsm: (+372) 55 679 009
(+372) 52 85 324
tel.: (+372) 6 276 777
e-mail: galerii@eaa.ee
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht