Haapsalus leiab laupäeval aset XXIV ajalookonverents

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid korraldab selgi aastal traditsiooniliselt juuli esimesel laupäeval Läänemaa ajalugu käsitleva konverentsi. Seekordne ajalookonverents on arvult juba kahekümne neljas ja toimub 1. juulil, algusega kell 10.00 Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis (Posti 3).
Konverentsi korraldaja, Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid peavarahoidja Eve Otstaveli sõnul on suur rõõm tõdeda, et seekordse konverentsi raames tuleb esitlusele juba kahekümnes Läänemaa muuseumi toimetiste kogumik. „Iga-aastasest konverentsist ja toimetiste välja andmisest on kujunenud Eesti muuseumimaastikul ainulaadne, järjepidev, pikk ja ilus traditsioon,“ lisas Otstavel.
Selgi korral on konverentsile oodata mitmeid esinejaid ning käsitlemist leidvate teemade ring on lai. Juttu tuleb muuhulgas Haapsalu linnamüürist, Linnamäe piirkonna ajaloost, Saare-Lääne toomhärradest, Haapsalu linnusest Rootsi ajal ja Lihula kiriku ristimiskivist. Väga huvitav ja seni vähe käsitlemist leidnud teema on kindlasti kirikukellade ajalugu. Sissejuhatuse Haapsalu kampanoloogiasse teeb konverentsil Juhan Kilumets. Ajakohaselt tuleb juttu ka reformatsioonist, millest tänavu möödub 500 aastat. Reformatsiooni ideedest ja sõlmküsimustest räägib Priit Rohtmets (Tartu Ülikool/EELK Usuteaduse Instituut).
Seekordsel konverentsil esineb ettekandega ka väliskülaline. Murat Valijev Peterburist, Karl May kooli sõprade ühingust räägib Haapsalus elanud Vekšinite perekonnast, kelle järeltulijaid leidub nii Eestis, Venemaal kui Ameerika Ühendriikides.
Lisaks eelmainitud esinejatele astuvad konverentsil üles Madis Maasing (Tartu Ülikool), Kaire Tooming (Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid), Jaak Mäll (Eesti Ajaloomuuseum), Anton Pärn (SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid), Kalev Jaago (Rahvusarhiiv) ja Risto Paju (Tallinna Linnamuuseum).
Kogumikku „Läänemaa muuseumi toimetised XX“ esitletakse Haapsalu raekojas (Kooli 2) kell 17.15.
Manuses on pressiteatele lisatud konverentsi kava
Foto: „Läänemaa muuseumi toimetised XX“ esikaas. Kujundaja Kersti Siitan.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht