Hannah Harkes Y-galeriis

Aprillis toimub Y-galeriis Hannah Harkese isikunäitus, mille raames leiavad aset ka erinevad üritused, mis kõik uurivad selgesõnalist väljendamist, enesestmõistetavust ning tõepärast ja ähmast kommunikatsiooni. Näitus keskendub teemale peamiselt läbi joonistamise ja trükigraafika. Samas kasutavad figuurijoonistamise ja märkmete tegemise workshopid subjekti läbi vaatleja avaldumise vaatlemiseks teistlaadi meetodeid, kõrvutades kirjeldavat visuaali kirjapandud sõnaga. Hannah Harkes (1989) on graafikastuudio ja kunstigrupi Grafodroom liige, töötab kõrgtrüki meistrina Tallinna Paberikojas ning juhendab joonistamise- ja graafikakursust Eesti Kunstiakadeemias.

harkesNäitus 4.-25. aprill
Näituse avamine laupäeval, 4. aprillil kell 18, muusikaprogramm artistidelt Riho Kall, adhesion ja Priidik Hallas.
Hannah Harkese isikunäitusel YouRomantix saab näha peamiselt uusi töid, mis vaatlevad selgust läbi iseenesestmõistetavuse ja vastupidi. Varjutades avameelset kõhklevusega, kerkib iseäralik pinge vaba ja survestatu vahel. Kui kommunikatsioon pendeldab salapärase ja selge väljaütlemise vahel, jääb meil üle vaid ekselda hämaval ja plahvataval maastikul.

Figuurikirjutamise töötuba
Juhendab Hannah Harkes. Pühapäeval, 5. aprillil, 14:00 – 17:00
Figuurijoonistamise töötuba uurib akti läbi kirjutamise. Sarnaselt klassikalisele aktijoonistamisele võtab modell klassi ees erinevaid poose. Kuid antud juhul ei kujutata stseeni läbi joonistamise või pildilise kajastuse vaid osavõtjad suhestuvad modelli ja kirjeldavad teda sõnades. Et jutt jooksma hakkaks, võtame läbi seeria lühemaid, 10-minutilisi poose ning seejärel ka mõned pikemad. Ürituse lõpetame valitud kirjutiste ettelugemisega. Iga osaleja võib kirjutada endale meelepärases keeles. Paberit ja kirjutusvahendeid on olemas kohapeal. Kes eelistab kirjutada arvutil, trükimasinal vms, on teretulnud oma isiklike masinatega.

Märkmete tegemine
Koordineerib Mari-Anna Lepasson, laupäev 11. aprill kell 16:00¬ – 19:00, pühapäev 12. aprill kell 12:00 -15:00
Märkmete tegemine vahendab meie jaoks kogetud sündmusi ja hilisemat tõlgendust. Märkmeteks võib pidada igat sorti ülestähendusi – need võivad olla ka eskiisid, helisalvestused või filmikaadrid. Meie sündmus toimub kahel päeval. Esimesel on teil võimalus kuulda ettekandeid, mille esitavad sotsiaalteaduste ja kunsti valla esindajad, jagades teiega oma isiklikke kogemusi. Arutelu toimub märkmete tegemise, alternatiivsete vahendite, peidetud tähenduste leidmise ning salvestamise üle. Teisel päeval toimuvad praktilised tegevused, millest teil on võimalik osa võtta. Kodutööks jääb märkmete tegemine ümbritsevast maailmast. Pärast üksteise märkmetega tutvumist kasutatame neid, et üheskoos luua tõlgendus meie maailmast, näiteks lugu või kaart.

Hunt Lambanahas Ämblikuvõrgus suhtlus-õhtusöök-pidu
Laupäeval, 25. aprillil, 20:00
Näituse lõpetame peoga Y-s ning õpime üksteist tundma, kuid selle asemel, et end eksponeerida, las teeb keegi teine seda sinu asemel. Heida oma püksid, professionaalne ja personaalne identiteet ning koge kellegi teise positsiooni kandes tema rõivaid. See on pidu introvertsetele suhtlejatele, täis maskeerinugut ja mööda-esitlemist, kus süüa, tulevasi koostöid sepitseda ja tantsida.
PS – mõtle volüümikamate kaaslaste peale ning pane selga veidi laiemad riided!

Näitus on avatud iga päev, tööpäeviti kl 12-19, nädalavahetustel kl 12-17.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht