Hea laengu festival IDeeJazz tuleb Tartus ja Narvas

8. IDeeJazz toimub 9.-12. novembril Tartus ja Narvas. Esinevad tippartistid Euroopast, Aafrikast, Venemaalt ja Türgist. Programmi iseloomustavad märgusõnad nauditav, eklektiline ja kaasaegne. Žanriliselt leiab muusikat klassikalisest ja kaasaegsest jazzist maailmamuusikani, downtempo’st ja lounge’st elektroonilise psühhedeeliani ja muid põnevaid helimaailmu.

Rahvusvaheline jazz- ja rütmimuusika festival IDeeJazz kutsub sind keset sügavat Eestimaa sügist ennast positiivselt laadima. IDeeJazz toimub kahes Eesti linnas – Tartus juba kaheksandat ning Narvas teist korda. Kokku leiab kahes linnas aset 15 kontserti!

IDeeJazzi asetab Tartu ja Narva linnad Euroopa ja maailma muusikakultuuri kaardile, tuues mõlema linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide jazzi, rütmi- ja maailmamuusika parimad esindajad. 8. IDeeJazzi lavadel saab näha tippmuusikuid Gambiast, Saksamaalt, Türgist, Poolast, Venemaalt, Soomest, Lätist ja muidugi Eestist.

“Selle aasta festivali maiuspalu toome teieni Aafrikast ja Euroopast,” räägib festivali peakorraldaja Oleg Pissarenko. “Uhkusega toon festivali artistide listist esile Gambia juurtega rahvusvahelise staari Sona Jobartehi, kes on maailma esimene naisrahvalaulikust kora-virtuoos ning ühtlasi ka suurepärane laulja, helilooja ning ühiskonna aktivist.

Erilist elamust lubame ka Saksamaa muusikatööstuse ühe tippekspordiartikli, ansambel De-Phazzi esituses. Eksootikat lisab festivali kavasse ka klubilikku seisundimuusikat viljelev Istanbuli trio Islandman, kes on muuhulgas tänavu aasta Montreaux festivali jazzansambli preemia võitja. Tähistame Poola Vabariigi 100. sünnipäeva koos klaverivirtuoos Sławek Jaskułke sekstetiga, naudime uut ja kaunist loomingut Läti tipptegija Rihards Libietis Orchestra esituses ning ühendame jazzi ja maleturniiri koos suurepäraste Soome muusikutega projektist William Suvanne Chess’n Jazz.

Ja loomulikult saame taas kokku meie kultuuri kahe täht-saksofonisti ja nende sõpradega – Tartus tähistame Lembit Saarsalu 70. juubelit ja mõlemas festivali linnas laseme enda meeleolud klubimuusika lainetele viia Villu Veskil koostöös särava Laura Põldverega. Narva publikul on ka eriline võimalus nautida kaasaegset Venemaa jazzi Tanya Balakirskaya – Dmitry Ilugdin Trio esituses.”

Festivali nimes sisalduv viide ideedele väljendub esinejate valikus, kus igal artistil on jagada midagi erakordset ja isikupärast. IDeeJazz – see on idee poolest jazz: avatud, innovaatiline ja loominguline energia muusikute ja publiku vahel. IDeeJazz on nagu Eesti – mitte just suur, aga see-eest sisukas. Iga kontsert on eristuv ja ainulaadne. IDeeJazz 2018 on kingitus Eestile 100. juubeli puhul.

Seni on IDeeJazzil esinenud näiteks Richard Bona, Dino Saluzzi, Anna Maria Jopek, Oum, Aubrey Logan, Sebastian Studnitzky, Leroy Jones, Marcin Wasilewski, Enver Izmaylov, Sven Grünberg ja Mess, Radar, Peeter Volkonski ja E=mc2, Tõnis Mägi, Marju Kuut, Vaiko Eplik, Tõnu Naissoo, Kristjan Randalu, Hedvig Hanson, Kadri Voorand, Laura Remmel, Sofia Rubina, Villu Veski, Raivo Tafenau, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Estonian Voices ja paljud teised.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht