HELIjaKEEL 2017-2018 hooaja avakontsert – “Kuni päike ärkab”

Malle Maltis. Hasso Krull. Sander Tuvikene
Muusikaline häppening & installatsioon, mille fookuses on eesti, soome, võru-setu ja saami keel
15.10.2017 kell 14 Viimsi Vabaõhumuuseum, Harjumaa
16.10.2017 kell 18 Ülenurme mõisakompleks, Tartumaa

Kontserdil “Kuni päike ärkab” kõlavad koos muusikaga eesti, soome, võru-setu ja saami keel. Teose eesmärk on esitleda soome-ugri väikerahvaste unikaalseid keeli ja kultuuri ning teadvustada nende väärtust. Installatsiooni keskmes on keelte kõla kui muusika, millel on oma rütm, intonatsioon ja karakter. Idee ja muusika autor on Malle Maltis. Muusikasse on põimitud ka Merle Jäägeri setukeelne laul “Kallimb vii takast”. Teoses on kasutatud Hasso Krulli tekste kolmekeelsest kogumikust “Kiviring” (soome keelde tõlkinud Hannu Oittinen, võru keelde tõlkinud Triinu Ojar). Spetsiaalselt kontserdi jaoks on tekstid saami keelde tõlkinud Luobbal-Jovsset Esko | Esko Aikio. Video autor on Sander Tuvikene. Kontsert toimub koostöös Fenno-Ugria Asutusega ning on Hõimupäevade avaüritus.

Esitajad: Iris Oja (hääl), Merle Jääger (hääl, setukeelne tekst), Satu Tillanen (soomekeelne tekst), Piibe Aikio (saamikeelne tekst), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Kristi Mühling (kannel), Diana Liiv (harmoonium), Leonora Palu (flööt), Jandra Puusepp (saksofon), Tammo Sumera (elektroonika), Malle Maltis (elektroonika).

Kontserdisarja HELIjaKEEL hooaja 2017/2018 esimeses pooles jätkub eelmisel hooajal alanud kadumisohus keelte ja kultuuride teema. Toimuvad kolm soome-ugri keeltele ning eesti murdekeeltele keskendunud kavadega kontserti. Äsja toimus eesti ja mari rahvaluulele keskendunud väliskontsert Joškar-Olas, Marimaal. Järgneval kontserdil detsembris kõlab Märt-Matis Lille looming kõrvuti Hasso Krulli luule ning Mart Saare rahvaluulel põhineva muusikaga. Hooaja teises pooles keskendume seoses EV 100-ga eesti heli- ning sõnakunsti ajaloole.

Rohkem infot:
http://kammermuusikud.ee/toimub-helijakeel-2017-2018-2/
https://www.facebook.com/events/126334851404280/?ti=icl

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht