Hõimuklubi komidest 3.02

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Käesoleva aasta esimene Hõimuklubi  toimub kolmapäeval, 3. veebruaril kell 17.00 Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6) ja on pühendatud komidele – keeleteadlastele ja rahvusliikumise tegelastele Vassili Lõtkinile (1895-1981) ning Adolf Turkinile (1936-1996) nende äsjaste juubeliaastapäevade puhul.
Komi suurmehi meenutavad Lõtkini õpilane, keeleteadlane Anu-Reet Hausenberg ning Turkini lesk, tõlkija Ella Turkin. Lisaks tutvustab komi kultuuri ja pakub rahvuslikke suupisteid Natalia Ganova Eesti Komi Seltsist.
Vassili Lõtkin kui üks tuntumaid soome-ugri keeleteadlasi ja fennougristika rajajaid ning tema õpilane Adolf Turkin on olulised nii eestlastele kui ka teistele soome-ugri rahvastele. Mõlemad andsid silmapaistva panuse komi keele ja kirjanduse, samuti komi kultuuriliikumise arengusse. Neil oli palju olulisi kokkupuutepunkte, kontakte ja sidemeid Eesti ning eestlastega. Vassili Lõtkin pidas 1926. aastal Tartu Ülikoolis avaliku loengu ning oli hiljemgi tihedalt seotud paljude Eesti kultuuritegelastega. Adolf Turkin elas pikemat aega Eestis, ta  on komi keelde tõlkinud eepose „Kalevala“ ning muid kirjandusklassikuid.
Hõimuklubisse on oodatud kõik huvilised, sissepääs tasuta.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht