Hõimuklubis räägitakse liivlaste tänapäevast ja tulevikust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Fenno-Ugria hõimuklubi „Liivlased täna ja homme“ toimub kolmapäeval, 27. veebruaril kell 17.00 Eesti Keele Instituudis. Keeleteadlane Valts Ernštreits kõneleb sellest, kes on liivlased ja milline on nende tänapäev, mis on toimumas liivi kultuurimaastikul ja Liivi rannas ning milline võiks olla liivi keele ja liivlaste tulevik.

2018. aasta on läinud liivlaste ajalukku: asutati nii Läti kui ka kogu maailma esimene liivlaste uurimisele pühendatud uurimisasutus – Läti Ülikooli Liivi Instituut – ning liivi kultuuriruum kanti Läti rahvusliku vaimse kultuuripärandi nimekirja.

Käesooleval aastal, mille UNESCO on kuulutanud põliskeelte aastaks, on alustatud ka teekonda liivi kultuuriruumi kandmiseks UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Suvel tähistatakse suurejooneliselt Liivi rahvamaja 80. juubelit. Liivlaste elus on ka muid huvitavaid sündmusi ja arenguid.

Valts Ernštreits on liivi kultuuri aktivist ja mullu loodud Liivi instituudi juhataja. 2010. aastal kaitses ta Tartu Ülikoolis doktorikraadi teemal „Liivi kirjakeele kujunemine“. Ta on koostanud eesti- läti ja liivi-eesti-läti sõnaraamatud, publitseerinud teadusartikleid ning avaldanud mitu luulekogu.

Fenno-Ugria korraldab hõimuklubisid alates 2001. aastast soome-ugri rahvaste ajaloo, kultuuride ja keeltega seotud uuringute ning ettevõtmiste tutvustamiseks. Hõimuklubid toimuvad koostöös Eesti Keele Instituudiga. Korraldamist toetavad Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital ja HTM hõimurahvaste programm.

Järgmine hõimuklubi toimub 13. märtsil. Siis räägib folklorist Mari Sarv seostest murrete ja regilaulude vahel ning selgitab miks erinevalt teistest läänemeresoome rahvastest pole liivlastel ja vepslastel regilaule.

Hõimuklubisse on oodatud kõik huvilised, osavõtt on tasuta.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht