Hortus Musicuse suvefestival IN HORTO REGIS

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Hortus Musicuse suvefestival IN HORTO REGIS 16.–19. juunini Väravatornis ja Nigulistes
Juba kuuendat korda lõpetab Hortus Musicuse kontserdihooaja suvefestival “In horto regis”. Tänavu eripärasena on seni vaid Väravatornis toimunud festival liikumas viimase ehk pühapäevase kontserdiga suurema akustikaga ja suuremat publikuhulka võimaldavasse Niguliste kirikusse.
Viiesaja-aastase väärika ajalooga Lühikese jala Väravatorn on aga koduks Andres Mustoneni juhitud Hortus Musicusele juba üle paarikümne aastat. Seal taasavastatakse ammuloodud muusikat, tehakse proove, antakse kontserte. Ka festivalpubliku jaoks on kontsertide külastamine Väravatornis otsekui kellegi juurde koju küllaminek. Väravatorni ülimalt kammerlikus saalis esinejatega kõrvuti istumine loob erakordse, otsekui füüsiliselt muusika sees olemise tunde.
Kontserdipaigana on Väravatorn täiesti unikaalne: istutakse-ollakse publikuga praktiliselt samas reas, publiku ja esineja vahe kipub kaduma, lava kui seesugune puudub, selja taga on sein, peituda pole kuhugi!
Kuskil mujal ei jõua esineja mõtted ja kõige õrnemad tundeliigutused kuulajani nii vahetult, jõuliselt ja kiiresti. Samas on publiku lähedalolu esineja jaoks erakordselt rikas inspiratsiooni- ja energiaallikas ja moodustab sümbioosi, milles puudub inerts.
Selles saalis on muusikul võimalik lubada endale peensusi, mille realiseerumisest võib tavalistes saalides vaid unistada.
16.–19. juunini on külalised palutud Hortus Musicuse koju, suvefestivalile “In horto regis”, kus kuuleb türgi, armeenia, juudi jt rahvaste traditsioonilist muusikat, kirglikke armastuslaule sajandite tagant, solistiks RO Estonia metsosopran Helen Lokuta. Nigulistes toimuval kontserdil kõlab Arvo Pärdi, Gia Kantšeli ja Aleksander Knaifeli looming.

N 16. juuni kell 17.30 Väravatorn
“Oriendi lummuses”
Hortus Musicus
Türgi, armeenia, juudi jt rahvaste traditsiooniline muusika

R 17. juuni kell 17.30 Väravatorn
“Oo, kaunis daam”
Hortus Musicus
Helen Lokuta (metsosopran, RO Estonia)

L 18. juuni kell 16 Väravatorn
“Hullud päevad”
Hortus Musicus
Folia muusikas

P 19. juuni kell 18 Niguliste kirik
“Fratres”
Hortus Musicus
Pärt, Kantšeli, Knaifel

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht