III taaskasutusteemaline kunstinäitus

Esimene taaskasutusteemaline kunstinäitus toimus Uue Kunsti Muuseumis 2013. aasta kevadel.  Ellukutsutud projektist on saanud väga populaarne näitus, kuhu oma ideid ning töid on esitanud väga palju kunstnikke.
Näitus annab ülevaate, et väga palju kunstnikke nii Eestis kui mujalgi kasutavad oma loomingus taaskasutusmaterjale, andes sellega uue elu äraviskamisele kuuluvatele või leitud esemetele. Selleaastasel näitusel saab näha, kuidas saab uueks luua vanu tuletõrjevoolikuid, kasutatud padrunikestasid, tekstiilijäätmeid. Uus elu ja hingamine antake vanale mööblile, riietele, olmeelektroonikale ning isegi vanale luuale.

Taaskasutusteemaline kunstinäitus toob vaatajateni loodussõbraliku maailmavaate ning üllatab ka ootamatustega, et kus ja kuidas on võimalik erinevaid materjale ja esemeid taaskasutada. Vahel võib saada just vanast või ära visatud asjast endale sobiliku ning vajamineva eseme. Tänapäeval on raske mitte puutuda igapäevaselt kokku prügiga. Igasugune tarbimine eeldab ka rohkemal või vähemal määral prügi teket. Selleks, et hoida meie elukeskkonda inimväärsena ja säästa loodusressursse, tuleb jäätmete tekkimist nii palju kui võimalik vältida ning tekkinud jäätmed keskkonnasõbralikult koguma ja käitlema.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Lähem info neist alates 16.märtsist www.mona.ee

Näitusele tulevad ka kogumiskastid, kuhu saab kunstnikele annetada uute teoste valmimiseks vanu esemeid.

Näitusel osalevad: Ahti Seppet, Erki Kasemets, Aili Raudsepp, Anne Vaasa, Ele Luiga, Kalle Roos, Elize Hiiop, Rachel Kinbar, Eneli Valge, Ingrem Floren, Eveli Hints, Hertta Võido, Jana Huul, Kairi Katman, Kimmel Disain, Kristjan Indus, HOSEWEAR, Liisa Kivimäe, Per Petersen, Mari Kõrgesaar, Marta Moorats, Karolin Kõrge, Maarja Roolaht, Maria Naur, Elisa Männisalu, Elli Jäärats, Mihkel Mäll, Triin Koppel, Lisanne Linamägi, Ain Toim, Piret Mildeberg, Tarvo Porroson, Triin Aas, Tuuli Puhvel, Veiko Aedma, Margus Rebane, Tiia Mets, Vuhti Galerii jt.
Näituse koostajad: Marie Soosaar-Virta, Vaiko Edur.
ANNA UUS ELU -DISAIN
Uue Kunsti Muuseumis
14. märts – 28. aprill 2014
Näituse avamine 14.märtsil kell 14.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht