Ilja Uhlinovi isikunäitus “Armastan ja muretsen” /Avamine 9.05. kl 17

Armastan ja muretsen. Ilja Uhlinov
09.-25.05.2019
Nooruse galerii

Neljapäeval, 9. mail kl 17:00 avatakse galeriis Noorus Ilja Uhlinovi esimene isikunäitus „Armastan ja muretsen“. Väljapanekus tegeleb noore tekstiilikunstnik peamiselt fundamentaalsete ja metafüüsiliste teemadega, mis puudutavad nii üksikindiviidi kui inimkonda ning kogu mitmekülgset Universumit. Teda huvitavad seosed, mis ühendavad maailma; näha, kuulda, tunda, mis on looduses peidus. Ilja Uhlinov eksponeerib teoseid, mis on valminud aastatel 2009-2019, kaasaarvatud Pallase lõputööd „Tugevus algab juurest“ (juhendaja prof Aet Ollisaar).

Ilja Uhlinov: „Minu jaoks kunst on ilmutus. See on loomise protsess, kus kunstnik on sisuliselt vahendaja Jumala ja tema töö vahel. Ka impulss, mis jätab märgi meie ajju kujutiste, sümbolite, sõnade või tegude kujul. Iga kunstnik valib ise edastamise ja avaldamise meetodi.
Mind inspireerib eripalgeline loomingulisus, kuigi eneseväljendusena eelistan visuaalset kunsti. Mulle meeldib luua ka installatiivseid teoseid, mis annavad võimaluse töötada vormiga ja ruumiga.
Vahelüliks tasapinna ja ruumi vahel ongi minu jaoks kujunenud tekstiil. Väga mugav, praktiline, plastiline ja ajatu materjal. Vaatamata tekstiilivaldkonna muutustele nii kaasaegses kunstis, disainis kui tööstuses, olen huvitatud traditsioonilistest ajatutest kudumisviisidest, mis pakuvad suurepäraseid võimalusi oma ideede väljendamiseks.“
.
Ilja Uhlinov lõpetas 2017. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallase tekstiiliosakonna. Ta on osalenud 2010. aastast alates tekstiilikunstnike ja Pallase üliõpilaste ühistel väljapanekutel kodu- ja välismaal.
Ilja Uhlinovi isikunäitus „Armastan ja muretsen“ Nooruse galerii keldriruumides jääb avatuks 25. maini.

https://iljauhlinov.wixsite.com/ilya
https://www.instagram.com/iljauhlinov/?hl=ru

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht