Ivar Kaasiku isiknäitus Terra incognito. Terra marique Raegaleriis, Kuressaares.

Ivar Kaasik RaegaleriisNeljapäeval, 7.07.2016 kell 16.00 avab Ivar Kaasik Raegaleriis, Kuressaares isiknäituse Terra incognito. Terra marique.
Ivar Kaasik on sündinud 1965. aastal Kuressaares. Aastatel 1983-92 õppis ta Eesti Kunstiakadeemias (tollal: Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis) arhitektuuri ja hiljem metallehistöö kateedris, seejärel töötas erinevates ametites – muuhulgas aastatel 1992–98 kullassepana Saksamaal. Alates 1999. aastast tegutseb Kaasik vabakutselise kunstnikuna. Näitustel osaleb ta alates 1989. aastast, saksa maalikunstnike liidu liikmeks astus 2001. aastal ja Eesti Kunstnike Liidu liikmeks 2012. aastal. Kaasik on ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige ja Eesti Metallikunstnike Liidu liige. Maalija ja ehtekunstnikuna tuntud kunstnikku on pärjatud Pariisis maailmakuulsa kunstiauhinnaga Diamond International Award (1996).
Kirjutajana on Kaasik väljendanud end kunsti tavaarusaamu eiravas sõnaloomingus, autori poolt žanriliselt „miinimum- ja maksimumprogrammiks“ tituleeritud raamatus „Ettevaatust, kunst! Mida teha. Kuidas ja kui palju“ (2011). Ivar Kaasiku viimane loominguline ajatsükkel on möödunud Berliinis. Oluliseks paigaks eluteel on kujunenud sünnikoht Saaremaa, kus Lääne-Saare vallas asuvas maakodus on veetnud kunstnik oma viimased suved.
Kergem on üles lugeda Ivar Kaasiku isiknäituseid Saaremaal, kui anda täpset ülevaadet Kaasiku autoriehete- kui maalinäituste kohta maailma eri paigus. Berliinis resideeruval  Ivar Kaasikul  on olnud viimastel kümnenditel oma kodusaarel mitmeid maalinäitusi: 2002- Kuressaare Raegaleriis; 2003/04- Saaremaa Kunstistuudio galeriis;  2006- Ajamaja galeriis; 2009- Kuressaare kultuurikeskuses; 2015- Saaremaa Kunstistuudio galeriis. Lisaks on toimunud ka mõned autoriehete näitused alates 1996. aastast.
Näituse „Terra incognito. Terra marique“ saatetekstis kirjutab kunstnik: “Väljas ei ole pelgalt klassikalised meremaalid joonistatud Roomassaare kailt, vaid on teadmatusest tekkinud ja ajalooliselt konstrueeritud. Nad on veidi raskemeelsed, melanhoolsed, klassikalise maalilaadi ja värvikäsitlusega, harmoonilise kompositsiooniga välgatused kunstilähiajaloosse. Meile tuttavad motiivid meenutavad igapäeva nähtut. Suur osa sellest on lausa abstraktsioonid. Inimene ja loodus igapäeva triviaalsuses. Isegi pildi formaat vastab mobiili fotoproportsiooniga. Nagu filmist ja reklaamist mittejuhuslikult väljarebitud momendid, vahetult enne viimast liigutust. Sellised topelttähendused määravad kogu näituse kulgu.“
Isiknäituse Terra incognito. Terra marique – looming aastatest 2014-16 eesmärgiks on tutvustada publikule laiemalt kunstniku nägemust iseendast, tema seotust traditsioonide ja tänapäevaga ning mere ja Saaremaa loodusega.

Näitus jääb avatuks 2. augustini 2016.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht