Ivar Saki loeng teemal „Geomeetria, vabastatud sõna ja Läti kütid“

Neljapäeval, 23. mail kell 18.00 toimub Kumu kunstimuuseumis Gustav Klucise näitusel loeng teemal „Geomeetria, vabastatud sõna ja läti kütid“. Loengut viib läbi disainer ja disainiajaloolane Ivar Sakk.

Loengus tõmmatakse paralleele naaberrahvaste, eestlaste ja lätlaste kunstiavangardi vahel, võrreldakse Gustav Klucise töid tema kaasaegsete nõukogude konstruktivistidega ning üritatakse leida, mis oli Klucise edu taga. Samuti leiab käsitlemist fakt, et just Läti punased kütid mängisid olulist rolli Nõukogude Venemaa algusaastatel, olles aktiivsed nii poliitiliselt kui ka kultuuriliselt.

Konstruktivismi ja vene agitpropi suurnime, Läti päritolu Gustav Klucise (1895–1938) retrospektiivnäitus annab ülevaate kunstniku eksperimenteerivast loomingust, mis rakendas uudseid graafilise disaini ja fotomontaaži võtteid nii propaganda kui ka avangardi heaks. Näitusel eksponeeritakse töid alates varastest konstruktivistlikest eksperimentidest elu lõpuni. Muuhulgas saab näha 1919. aasta „Dünaamilist linna“, Spartakiaadi-seeriat, kuulsaid poliitplakateid ning ainulaadset, Klucise autorijooniste põhjal rekonstrueeritud kolmemõõtmelist objekti.

Kuraator: Iveta Derkusova (Läti Rahvuslik Kunstimuuseum)

Osalemine muuseumipiletiga

Näitusest lähemalt

Info kodulehel

Sündmus Facebookis

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht