Ivi Arrak Vabaduse galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Olete oodatud Ivi Arraku näituse “Valguse poole” avamisele Vabaduse galeriis reedel, 21. detsembril kell 17.
Näitus on avatud 21. XII – 9. I 2019.

Psühholoogitaustaga Ivi Arrak on maalikunstnikuna tegutsenud enam kui viisteist aastat. Tema esimene isikunäitus oli 2004. aastal Tartus Tampere Majas, sellele järgnesid isikunäitused Tallinnas G-galeriis, Draakoni, Hausi, Tami galeriis jne, rääkimata grupi- või maalikunstnike liidu aastanäitustest.
Kui vaadata tema varasemate näituste pealkirju, siis need on pealkirjastatud kas abstraktsemalt peegelduste ja valguse kaudu või osutab kunstnik juba pealkirjas isiklikule läbielamisele, emotsioonile (“Tundlik teekond”). Ka praegune isikunäitus osutab taas otseselt valgusele, selle tähtsusele maalikunstis, aga ka elus. Seda enam, et näitus toimub talvise pööripäeva ja jõulude ajal, kui poeetiliselt väljendudes hakkab pimedus andma teed valgusele. Ivi Arrak on ka ise sündinud detsembri lõpul.
Ivi Arrak ei jutusta lugusid, ei konstrueeri ei enda ega ka teiste eluseikade põhjal uut tervikut. Tema kunsti saab (ja tulebki) vaadata XX sajandi esimese poole abstraktse ekspressionismi abil, kuid selle erinevusega, et ta ei võta aluseks midagi reaalsest maailmast, mida siis pideva stilisatsiooni ja üldistamise abil abstraktseks muuta. Ivi Arrak lähtub kas oma emotsioonist või ka üldisemast abstraktsest mõistest ja püüab seda siis võimalikult täpselt, adekvaatselt värvide, pindade ja struktuuride abil edasi anda. Kunstniku maalimisviisi võib iseloomustada meditatiivse, isegi teraapilise seisundina: piltlikult öeldes unustab kunstnik ennast maalima, et siis suhteliselt ühelaadsest motiivist, seisundist, ikka ja jälle teda huvitavast (vaevavast) mõistest tuua välja midagi, mis on just siis kunstniku meelest õige.
Vabaduse galerii näituse kohta on ta ise öelnud: “Valguse kujutamine on abstraktse tähendusega. See tähendab vaimset arengut meie mõtetes ja tunnetes, arusaamist eluvaldkondadest ja hingelise tasakaalu leidmist ka keerulistes olukordades. Minu inspiratsiooniallikas on hommikune valgus ja pilvede värvid, mis on pidevas muutumises ning loovad erksa ja rõõmsa meeleolu.”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht