Jaan Poska gümnaasiumi õpilased ja õpetajad kutsuvad üles eesti keele üle mõtlema ning selle ilu märkama

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kutsume 1.–28. veebruarini kogu riigis üles näitama, et eesti keeles rääkimine, lugemine ja kirjutamine on oluline ning endiselt moes. Üleskutset saab igaüks järgida ühismeedias, kasutades oma postitustes korrektset eesti keelt, rääkides sel teemal oma lugu ning kasutades teemaviidet #omasõnad2019.

Üleskutse mõte tekkis 2016. aasta sügisel, kui Jaan Poska gümnaasiumi 10. klass lõi Instagrami konto „Roostikurebased“. Konto haldamisel võeti eesmärgiks kasutada korrektset eesti keelt. Eelmisel aastal pälvis see aasta keeleteona rahvaauhinna. Auhinna võitjad juhtisid ka eelmise aasta novembris keelefoorumil töötuba „Õhin olla omakeelne“, kus jõuti otsusele luua kampaania, et propageerida korrektse eesti keele kasutamist noorte seas.

Tartu Jaan Poska gümnaasium kutsub kõiki inimesi üleskutsega ühinema. Üleskutse ühe eestvedaja, nüüdseks Jaan Poska gümnaasiumi 12. klassi õpilase Karoliina Lorenzi sõnul on äge, et meil, 1,3 miljoni inimesega riigil, on oma imetabane salakeel.

„Võin öelda, et ilma klassi-Instagrami konto loomiseta 10. klassis ei oleks meie klassikaaslastele eesti keeles suhtlemine nii tähtis. Samuti parandame Facebooki vestluses keelekasutust ning kasutame eesti keele ja kirjanduse tundides õpitut ka oma perekonnaliikmete ja sõprade keelekasutust kujundades. Loomulikult eksime ka meie, kuid hoopis olulisem on see, et otsime ja avastame ingliskeelsetele sõnadele eestikeelseid vasteid, et avardada sõnavara,“ arvab Lorenz.

Jaan Poska gümnaasiumi humanitaarvaldkonna õppejuht ja Karoliina Lorenzi klassijuhataja Mari Roostik: „Eesti keel on ju minu südame ja hinge keel – unikaalne ja äge!“

Üleskutsega saab täpsemalt tutvuda veebilehel www.omasonad.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht