Jaanuaris toimub Tallinnas naiste marss

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Naiste marss toimub Tallinnas laupäeval, 19. jaanuaril 2019 algusega kell 14 Viru väravate juures, liikudes läbi vanalinna Telliskivisse. Tallinna naiste marss on osa samal päeval üle maailma toimuvast naiste marsist #WomensWaveIsComing.

Naiste marsile Tallinnas on oodatud osalema kõik, kelle unistus on elada maailmas, kus naised on meestega võrdselt esindatud poliitikas, meedias, ärijuhtimises, akadeemias ja mujal; kus sugu ei määra töötasu, tööelu kvaliteeti või karjääriperspektiive ja erialavalikuid; mis on vaba naistevastasest vägivallast: seksuaalsest, füüsilisest, vaimsest ja virtuaalsest; kus kliimamuutuste peatamisse suhtutakse täie tõsidusega ja ollakse solidaarsed teiste inimeste ja rahvaste muredega.

Naiste marss on ühekordne aktsioon, mis seisab kõigi naiste õiguste eest, sõltumata nende taustast. Üritus toetab samal päeval üle maailma toimuvat naiste marssi.

Tallinna naiste marssi korraldavad erineva taustaga naised, kes oma huvist naiste õiguste vastu leidsid end koondumast põrandaalusesse käsitööringi. Seepärast on marsil osalejad oodatud kandma isetehtud käsitööd – mütse, salle, käpikuid või sokke – mis oleksid punased, roosad, lillad või kõike neid korraga.

Naiste marss seisab naiste eest ja toetab ka teiste tõrjutud rühmade õigusi. Marsil osalejad on vastu igasugusele eelarvamuslikkusele ja diskrimineerimisele, mis põhineb soolisel ja seksuaalsel identiteedil, rahvusel, nahavärvil, kodusel keelel, vanusel, erivajadusel või usutunnistusel. Marsi korraldajad arvavad, et kõigil on õigus elada head elu, mis on vaba vägivallast, diskrimineerimisest ja ebaõiglusest. Naiste marss hoolib nii Eestis toimuvast kui ka tervest maailmast ning usub, et iga inimese teod – ja tegevusetus – on suure mõjuga. Marsi korraldajad teevad seda parema tuleviku nimel ja kutsuvad marssima kõiki, kes jagavad seda unistust.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht