Jane ja Jaanus Remmi näitus „t” uurib maantee mõju inimestele ja loomadele

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Reedel, 28. juunil kell 18.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Jane ja Jaanus Remmi ühisnäitus „t”.

Maanteed mõjutavad oluliselt inimeste ja loomade käitumist ning keskkonda. Iga uus tee toob sõitjaid juurde. Teedel on suur roll selles, kuidas me tajume maastikku ja maad, kuna enamus inimesi elab tänapäeval linnades ja aktiivne kogemus erinevate maastikega toimub teel liikudes vaataja positsioonilt. Jane Remmi maalid kujutavad vaateid maanteelt, Jaanus Remmi fotod vaatlevad teed ja liikumist metslooma perspektiivist, nii nagu ökoloog seda mõistab. Kohtuvad maalikunsti ja loodusteaduse, inimese ja metslooma teed.

Jane Remm selgitab: „Maanteel sõitja jaoks muutub maastik liikuvaks pildiks, vaatemänguks. Kuid see vaatemäng, mida me teel sõites näeme, on kellegi kunagiste otsuste ja tegevuse tagajärg, mõjutatud ohutusest, looduskaitse kaalutlustest, riigikaitsest, maaparandusest”. Jaanus Remm lisab: „Uurin loomade liikumisteid ning seda, kuidas ehitada ohutuid maanteid nõnda, et metsloomade rajad ei katkeks. Tuleb mõista ning kokku sobitada inimese elu-olu ja rutt, looduse kulgemine ja perspektiiv ning kaasaegse tehnoloogia võimalused. Isegi kogenud zooloogile on paras pähkel näha maailma ning maanteid ja nendega kaasnevat erinevate loomaliikide pilgu läbi.”

Avamisel esineb Sensatsiooniline Tartu Kevadbänd ja oodatakse külastajaid oma teelugusid jagama. Tule ja mõtleme koos teedest ja teel olemisest!

Jane Remm (snd 1978) on lõpetanud Tartu Ülikooli maaliosakonna ning Eesti Kunstiakadeemia interdistsiplinaarsete kunstide magistrantuuri. Alates 2004. aastast on ta töötanud Tallinnas Sally Stuudios, alates 2019 töötab Tallinna Ülikoolis. Jane Remmi looming käsitleb metsa ja muid maastikke, nende muutumist ning esitlus- ja tõlgendusvõimalusi. Viimati esines ta Tartu Kunstimajas ühisnäitusel „Puud” (2016, koos Eda Lõhmuse ning Hando ja Kristina Tammega).

Jaanus Remm (snd 1979) on saanud Tartu Ülikoolist loomaökoloogia doktorikraadi ning on töötanud alates 2008. aastast TÜ zooloogia teadurina, 2013 asutas loodusuuringute ettevõtte Rewild. Jaanus Remmi köidavad küsimused loomade levikust, ruumikasutusest ja populatsiooni struktuurist. Käesolev on Jaanuse debüütnäitus.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital ning see on avatud 21. juulini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht