Josef Albersi „Värvide vastastikmõju“ esitlus EKA jõululaadal

Sel reedel kell 17 esitletakse Estonia pst 7 fuajees EKA jõululaada raames kunstiõpetuse klassikasse kuuluvat Josef Albersi teost „Värvide vastastikmõju“,  mis kuulutab värvitaju sattumuslikkust ja petlikkust.
Ajakiri Architectural Forum kirjutas aastal 1963: „„Värvide vastastikmõju” on kõige ülevaatlikum ja intelligentsem, samuti kõige parema väljanägemisega raamat, mis sel teemal ilmunud. See on vältimatult vajalik käsiraamat kunstnikule, arhitektile või õpetajale, keda erutab pigem avastamine kui „turvalised” värvisüsteemid.” See läbinägelik tunnistus osutub ka rohkem kui pool sajandit hiljem endiselt kehtivaks.
Raamat koosneb kahekümne viiest värviefekte uurivast peatükist, millele järgnevad 61 värvitahvlit rohkem kui 100 leheküljel. Need praktilised harjutused demonstreerivad värvide suhtelisust ja ebastabiilsust ning kutsuvad üles edasistele katsetustele.
Esitlusel räägivad raamatust EKA kunagise kompositsiooni ja värviõpetuse õppetooli juhataja prof. Leonhard Lapin, raamatu tõlkija Ingrid Ruudi ja kirjastaja Neeme Lopp.
Raamatut saab osta esitluselt või kogu EKA jõulumüügi vältel (12. dets 12-19, 13. dets 11-18) 10 euroga ning edaspidi kõigist suurematest raamatupoodidest. Müügil on ka muid Eesti Kunstiakadeemia väljaandeid, sh 100. juubeli puhul avaldatud kogumik “Kunsttööstuskoolist kunstiakadeemiaks”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht