Jüri + Tõnu = 161 Uue Kunsti Muuseumis, Pärnus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

arrak_ristigaNäitus “JÜRI + TÕNU = 161” Uue Kunsti Muuseumis 21.oktoober-27.november 2016. Avamine 21.oktoobril kell 15-17.00
Jüri Arrak astub klubisse 80+ selle sügise viinakuus. Tema ihuoperaator  Tõnu Aru sai klubi liikmeks mullu sügisel.
Kahe sõbra isikunäitus Uue Kunsti Muuseumis pole kumbagi mehe elutöö kokkuvõte. See tuleb siis, kui Jüri ja Tõnu tähistavad oma 100. juubeleid. Nende elutööle punktipanek seisab  veel kaugel ees  ja rohtu on meestel sarves esialgu küllaga!
Jüri Arrak, sündinud 1936.aasta  24. oktoobril, lõpetas 1955.aastal Tallinna Mäetehnikumi ja  1966.aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (nüüd EKA) metallehistöö alal. Nooruses katsetas Jüri erinevaid elukutseid, neist markantseim oli taksojuhi amet Leningradis.  Kõige põletavamat kutset aga tundis ta maalikunsti poolt ning molbertile, lõuendile ja  pintslile  on kunstnik truuks jäänud tänaseni.  Jüri Arraku teemadeks on olnud mütoloogia, ristiusk, aga ka võimu ja vaimu igivana võitlus.  Kuidas kunstniku leekivate peadega kangelased   sünnivad ja  mida looja oma teostest ning suurest maailmast arvab, seda peegeldavad Tõnu  Aru humoorikad dokid.
Tõnu Aru sündis 7.oktoobril  1935.aastal, filmitööd õppis ta omal käel. Samm-sammult on suure kultuurihuviga mees (Nõmme Kultuurimaja ja Tallinna Raekoja kauaaegne direktor)  tõusnud Eesti filmiamatööride absoluutsesse tippu.
Jüri Arraku  maalid, aga ka  tema  kavandite alusel kootud vaibad (autor Arhangelski tekstiilikunstnik Olga Dmitrijeva) ning  Tõnu Aru dokfilmid  on väljapanek, mille nautimiseks tasub kunstisõbral Uue Kunsti Muuseumisse sisse astuda vähemalt tunniks.
Soovime teile, auväärsed Jüri Arrak ning Tõnu Aru,  uusi säravaid ideid ja palju energiat  järgnevateks loomeaastateks!
Näituse “Jüri + Tõnu = 161” avamine leiab aset mõlema autori osavõtul reedel, 21.oktoobril kell 15 – 17.00 Uue Kunsti Muuseumis
Pärnus, Esplanaadi tn.10.
Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
www.mona.ee
tel: 4430772
avatud iga päev 9-19.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht