Kaasaegse kunsti näitus „Kohanemine kahanemisega“

Eesti Kaevandusmuuseumi Valge maja, Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
17.06–03.10.2021, avamine kell 17:00
 Grupinäitusel osalevad: Anna Shkodenko, Anne Rudanovski, Darja Popolitova, Edith Karlson, Eléonore de Montesquiou, Jevgeni Zolotko, John Grzinich, Laura Kuusk, Sandra Kosorotova, Varvara & Mar
 Sel neljapäeval avaneb Eesti Kaevandusmuuseumis kaasaegsete kunstnike grupinäitus pealkirjaga „Kohanemine kahanemisega“. Endise Kohtla kaevanduse administratiivhoone ekspositsiooni sekkuvad kunstnikud tegelevad sellega, mis toimub kahanemise või lagunemisena kirjeldatavas seisundis. Kümme kunstnikku pööravad oma tähelepanu katkisele maailmale ja asjade haprusele.
Spetsiaalselt selle näituse jaoks loodud kunstiteosed tegelevad modernsuse ja sajandipikkuse progressikõrvalnähtudega Ida-Virumaal. See piirkond on sotsiaalne laboratoorium, kus on kaalul Eesti tulevik ning kus saavad vastuse sellised võtmeküsimused nagu loodusressursside jätkusuutlik kasutus, sotsiaalne integratsioon, lõhestumine maa- ja linnaalade vahel ja infrastruktuuride hooldamine.
Näituse „Kohanemine kahanemisega“ kaudu küsitakse, kuidas luua kestlikke lahendusi ja kohaneda modernsuse ülejääkidega. Positiivsete žestide ning kõrvalejäetud ressursside taaskasutuse kaudu luuakse võimalus jätkusuutlikkuse ja kestlikkuse suurendamisele.

Näituse kuraator: Francisco Martínez
Kunstiline koordinaator: Marika Agu
Graafiline kujundaja: Viktor Gurov
Tehniline tugi: Johannes Säre
Näituse avamise Dj: Raul Saaremets

Näitusel toimuvad kuraatori tuurid: 17.06. kell 18:00 (inglise k); 18.06 kell 14:00 (eesti ja vene k); 9.07. kell 17:00 (eesti ja inglise k); 3.10 kell 14:00 (eesti ja inglise k).

John Grzinich’i kontsert 9.07. kell 17:30

Näitus avatud T–L, 11:00–17:00, sissepääs piletiga v.a ICOMi, Eesti Muuseumiühingu liikmed ja teiste muuseumide töötajad, Eesti Kunstnike Liidu liikmed, kunstikõrgkooli üliõpilased.

Toetajad: Teadusprojekt MOBERC30 Reparare ja Eesti Kultuurkapital

Koostöös: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus,

Sponsorid: Purtse pruulikoda ja Mimino Trahter,

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht