Kadri Toom Draakoni galeriis

Esmaspäeval, 6.aprillil kell 17 avab KADRI TOOM (1984) Draakoni galeriis isiknäituse „Anonüümne ruum“.

„Ei ole ühtegi kohta siin maailmas, mis oleks nii kadunud, nii kättesaamatu kui kohad, kus sa oled elanud.“
(Mudlum, „Korter number 43”)
kadri_toomKadri Toom: „Näitus tegeleb ruumikogemuse ja ruumide kadumise teemadega. Käsitlen ruumi tinglikkust ning pealetükkivust, ruumist vabanemise ja ruumis olemise paineid. Ajapikku tähenduslike geograafiliste paikade detailid segunevad, linnakaardid ja kodustatud ruumid tuhmuvad ning laotuvad laiali kujutlusse. Alles jääb geomeetria, nurgelisus, abstraktsed pinnad ja külmad toonid.
Eemaldades äratuntavad kujundid ja isiklikud suhted, saab kujuteldava ruumi kadumisse süveneda nostalgiata. Kohad on taandatud / konstrueeritud anonüümseteks objektideks. Immanentsete ruumipiltide järelkajana tekivad puhastatud vormid. Sealt, kus kaovad tähendused, leiab katkematu, kinnise ja kättesaamatu anonüümse ruumi.

Kadri Toom on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna aastal 2006 ja Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistrikraadiga 2009. aastal. Õpingute ajal täiendas ta end Erasmuse stipendiaadina Saimaa Polütehnikumis (Saimaa University of Applied Sciences) Soomes. Pärast õpinguid on ta täiendanud end residentuurides Lätis, Rootsis ja Moostes. Ta on osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja osalenud töötubades ning juhendanud neid. Isiknäitusi on tal lisaks Eestile olnud Lätis, Šveitsis, Tšehhis, Soomes ja Taanis. Eesti kunstipublik sai Kadri Toomi eelmist isiknäitust „Nurgatagused“ näha nii Tartus Y-galeriis kui ka Tallinnas Draakoni galerii keldrisaalis, kus kunstnik keskendus nähtamatule ruumile, tühjadele aladele ja inimese varjatud külgedele.

Näitus jääb avatuks 25. aprillini 2015.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht