Kadri Toomi isikunäitus Tartu Kunstimajas

Neljapäeval, 15. märtsil kell 17.30 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Kadri Toomi isikunäitus „Pealispind”.

Näitusel keskendub Toom pindmisele, näilisele ning pidevalt muutuvale ruumile. Teosed on inspireeritud ekraanide intensiivsetest värvidest, kõrge resolutsiooniga maastikke kujutavatest taustapiltidest, peegeldustest, valguse lainetusest ning pinnapealsetest ja pinnaalustest struktuuridest.

Kunstnik seletab: „Kohalolu ekraanireaalsuses on saamas olulisemaks ja usutavamaks kui kohalolu füüsilises ruumis. Näilisus ümbritseb reaalsust pidevalt muutuvate ja informatsioonist tulvil fragmentidena. Kujundite vahendatus, filtreeritus ja killustatus annab võimaluse lugude risoomseks hargnemiseks. Olevik vilksatab mööda pikslite vuhisedes. Pinnastruktuurid on peatatud ning kõlama jääb kummastus ja puuduolek. Ebasümmeetrilises mustris kulgemine meenutab unenägu, kus pildid vahelduvad juhuslikus rütmis ning kõik on võimalik.”

Kadri Toom (snd 1984) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna ning Eesti Kunstiakadeemia graafika magistrantuuri. 2008. aastast on ta õpetanud erinevaid kursuseid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Kuigi Toomi esimesed isikunäitused toimusid Tartus, esines ta personaalse projektiga siin viimati 2013. aastal Y galeriis. Antud näituse esimene versioon toimus eelmise aasta lõpus Hobusepea galeriis.

Tänud: Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit.

Näitus on avatud 8. aprillini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht