KAHEKESI: Kunstnikest abielupaari Kersti Karu ja Valeriy Sakovi õlimaalid

1 Sakov Karu naituse plakat 201630. aprillil kl 16 avab Vene Kunstike Ühendus Eestis Vene Kultuurikeskuses kunstnikest abielupaari Kersti Karu ja

Arbuus. Valeriy Sakov

Arbuus. Valeriy Sakov

Valeriy Sakovi õlimaalide näituse „Kahekesi“.
Näitusel on eksponeeritud kümmekond suureformaadilist (90 x 90 cm) õlimaali kummaltki autorilt. Keraamikuna tuntud Kersti Karu töödest võib näitusel näha värviküllaseid ja pooleldi abstraktseid maale, mis küll meenutavad meid ümbritsevast maailmast või loodusest tuntud objekte, kuid kuuluvad siiski rohkem fantaasia- kui reaalsesse maailma. Kersti Karu, kes hindab oma põhitöös keraamikas eeskätt head vormitunnetust, saab maalides siduda oma huvi plastilisuse vastu filosoofiliste mõttearendustega. Maalimine on tema jaoks justkui unistamine.
Valeriy Sakovi õlimaalid on Eesti avalikkusele varasemast tuntud 2014. aastal Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus toimunud näituselt „Asjad, inimesed“ (6.05–28.06.2014). Tema põhjamaiselt karged pildid on oma värvivalikus vähemalt sama julged ja üllatavad nagu abikaasa oma, samuti on nad dekoratiivsed. Vastukaaluks Kersti filosoofilisele alatoonile võib Valeriy töödes leida rohkem salapära ja muinasjutulisust. Tema tööd  mõtisklevad inimese ja teda ümbritseva maailma ning asjade omavahelise suhte üle.
Kunstnikest abikaasad Kersti Karu ja Valeriy Sakov tähistavad käesoleva näitusega oma 35 abieluaasta möödumist ja kummagi lähenevat 70. juubelit.
Näitus jääb avatuks 15. maini.
Kõik on oodatud avamisele!

Kersti Karu ja Valeriy Sakov

Kersti Karu ja Valeriy Sakov

Kersti Karu on eesti keraamik. Ta on sündinud Tallinnas 1946. aastal. Ta on lõpetanud Tallinna Kunstiakadeemia 1971. aastal keraamika erialal. Aastatel 1971–2003 töötas ta kunstikombinaadis ARS tehnoloogi ja hiljem autoritiraaži kunstnikuna. Alates 2003. aastast tegutseb vabakutseline keraamikuna. On korraldanud mitmeid isikunäitusi ja osalenud arvukatel näitustel nii Eestis kui välismaal. Tema tööd asuvad erakogudes üle maailma. Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Keraamikute Liidu ja Vene Kunstnike Ühendus Eestis liige.
Valeriy Sakov on vene maalikunstnik. Ta on sündinud 1947. aastal Venemaal. 1971. aastal lõpetas ta Leningradi V. I. Muhhina nimelise kõrgema kunsttööstuskool (täna Sankt Peterburgi A. L. Stieglitzi nimeline riiklik kunsttööstusakadeemia) monumentaalmaali erialal. Pärast ülikooli lõpetamist asus tööle Arhangelski kunstifondi Severodvinski filiaalis. Osalenud arvukatel näitusel nii Venemaal kui Eestis. Tema tööd asuvad nii Venemaa kultuuriministeeriumi kogudes, Arhangelski ja Severodvinski muuseumides kui ka erakogudes üle maailma. Valeriy Sakov on Venemaa Kunstike Liidu ja Vene Kunstnike Ühendus Eestis liige.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht