Kaheksas Eesti Fotokunstimess tutvustab kaasaegset fotokunsti Eestist ja mujalt

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kaheksas Eesti Fotokunstimess toimub 29. septembrist 1. oktoobrini Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis. Messi avamine toimub 28. septembril kell 18:00.
Tallinna Fotokuu biennaali raames toimuval kaasaegse kunsti messil osaleb 38 kunstnikku: 22 neist messi kunstnike sektsioonis ning 16 kunstnikku esindavad galeriid ja projektiruumid.
Messil saab näha ja osta Eesti ja rahvusvaheliste fotokunstnike uuemat loomingut. Kohapeal saab tutvuda fotokunsti kogumise võimalustega ning messi meeskond pakub sel teemal huvilistele individuaalset nõustamist. Mitmekülgses valikus leidub teoseid nii neile, kes alles alustavad isikliku kunstikoguga kui neile, kel on soov juba olemasolevat kogu täiendada.
Messil toimuvad giidituurid eesti, inglise ja vene keeles ning pakutakse haridusprogrammi kooliõpilastele. Publikuprogrammi raames on kavas mitmed üritused ka inglise keeles, näiteks paneeldiskussioon messil osalevate kunstnikega Hirohisa Koike (Jaapan) modereerimisel, Martin Jürgensi (Holland) loeng teemal “Mis on (ja mis ei ole) tänapäeval foto?” ja Paul Paperi (Leedu) koostatud raamatu “Too Good To Be Photographed” esitlus ja vestlusring.
Eesti Fotokunstimessi raames traditsiooniliselt toimuv raamatute müük-näitus keskendub sel aastal Venemaale. Fotoraamatute kaudu tutvustatakse kunstiraamatute kirjastajate kollektiivi Russian Independent SelfPublished (RIS), mis annab suurepärase võimaluse tutvuda Vene kaasaegse fotokunsti suundumustega. Publikuprogrammi raames on kollektiivi liikmed messil ka raamatuid esitlemas.
Esmakordselt teeb mess tänavu koostööd Eesti suurima kunsti erarahastuse institutsiooniga Outset Eesti, kes on Tallinnasse kutsunud rahvusvahelise žürii valimaks messilt Eesti fotokunstnike teoseid avalikesse kunstikogudesse. Žüriisse kuuluvad Shoair Mavlian (Tate Modern), Thomas Seelig (Fotomuseum Winterthur), Anu Allas (Kumu) ja  Karin Laansoo (EKKAK / Outset Eesti). Žürii otsus avalikustatakse messi avamisel.
Messi ning ürituste külastamine on kõigile tasuta.

Fotokunstimess toimub Fotokunstnike Ühenduse (FOKU) eestvedamisel ning koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega (EKKAK). Messi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond ja Kultuurkapital.
Messil osalevate kunstnike teoste ning galeriide ja projektiruumide väljapanekutega saab tutvuda veebis: fotokuu.ee/fair

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht