Kaido Rätsepa koomiksilaadsed kristlikud punkpildid Kondase keskuses

kondas

Repro: Kaido Rätsep “Loetud sekundid enne päästegranaadi plahvatust” (õli lõuendil, 2015)

Kondase keskuses avaneb sel laupäeval kell 13 Kaido Rätsepa postkaartidest, maalidest ja kristliku Hea Sõnumi Vennaskonna kroonikatest koosnev näitus “Elu ja ülirohkesti”. Ootame teid näituse avamisele, kus esineb ka punkorkester!
Iseõppinud kunstnik KAIDO RÄTSEP, kelle loomingut Kondases näidatakse, esindab meie kultuuris ühte või isegi enamat subkultuuri. Autsaider-kunsti uurimuses elulugude-vastaste kiuste tundub, et Kaido töid on ilma tema elulugu jälgimata pea võimatu vaadata ja mõista. Usku pöördunud (eks)punkar Kaido, ka Kaits 12 alustas kunsti tegemist juba Pärnu „Mai“ lasteaias, kus korraldas rühmakaaslastele Moskva Kremli teemalise isiknäituse. Nooruki ja punkarina nägi tema täismaalitud laega tuba välja nagu ateljee, hiljem lisandus tuppa prügimäelt kokku kantud sodi ja muidu tervist kahjustavat kraami. Ta on öelnud, et toonaste punkaritena oldi metsikud. Lauldes Pärnu punkbändis Shithead, kustus tal sageli pilt laval juba poole esinemise pealt. Tema narkosõltuvus ja läbikäimine vene „kantidega“ viis teda hiljem bändikaaslastega konfliktini. Pärast ema surma, algas Kaido skvotterielu, kus ühel hetkel hakkasid isegi vanad semud-tuttavad temast ringiga mööda käima. „Parmuna“ kippus ka tema kunstianne tuhmuma.
Talent elustus, kui ta mõned aastad tagasi joomarlusest meelt parandas ja pühapäeviti, pärast kirikus käimist vennatütrel Marlenel külas käis. Viimane soovis pilti loomade perekonnast ja nii valmiski töö, kus jäneseemal on taignarull käes, jäneseisal silm sinine ja jänkulaps nutab. Marlene aga ei tahtnud kurba peret, vaid sellist, kus valitseks armastus! Järgmisel korral sai onu Kaido Marlenelt juba mustandid ning sellest sai alguse Kaido piltide sari „Elu-ja-ülirohkesti“, kus peategelaseks kujunes Piiblist inspireeritud Lõvikuningas. See Lõvikuningas on üdini positiivne ning ta ei ole kiskja – seega Superlõvi, kes ei tee väiksematele liiga ega söö neid ära. Samas on ta ka eetiline, väga kaastundlik, üllas võitja natuur. Läbi ja lõhki optimistlik, sümboolne Kristuse võrdkuju. Kõikvõimas Jumal on koos temaga.
Kaido Rätsepa koomiksilaadseid kristlikke punkpilte saab Kondase keskuses vaadata kuni 26. märtsini 2016.
Kondase keskus on avatud kolmapäevast laupäevani kell 10-17.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht