Kätrin Beljaevi „KAIROS” Hop galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kätrin Beljaev
KAIROS
7.08. – 1.09. 2020
Hop galerii

Reedest 7. augustist saab Hop galeriis vaadata Kätrin Beljaevi näitust „KAIROS“.

Kas olete tundnud hetke, mis eristub ajakangast ning kutsub: nüüd ja praegu? See on kui värav uude tunnetusvalda, mille kaudu avaneb täiesti uute võimaluste ruum. Vanakreeka keeles tähistas kairos kriitiliselt õiget momenti, millal on võimalus tegutseda ja midagi korda saata. Kui chronos on aja üldine kulg ja aja mõõt, siis kairos on õige ajahetk, mida on vaja tabada muudatuste tegemiseks.
Kairose ära tundmist kirjeldati metafoorina, kui keskkonna rütme ja muutuste jälgimist – kangastelgedel kudumise ja vibulaskmisena. Kanga lõimede vahelt läbi lippav süstik peab liikuma just õigel hetkel, et moodustuks ühtlane kangas. Õigesti ajastatud lask vibuga tabab märki. Kangasteljed ja kangas, maastik ja sihtmärk on osa aja ja ruumi ühtlasest voogamisest. Linnamaastikutes on kairos tähenduslik kui hetk sotsiaalses keskkonnas, inimese paiknemine ühiskondlikes muutustes mille tulemusel toimub inimeste lugude põimumine ning sellest vormuvad uued kujundid ja motiivid.
/K. Beljaev/

Näitus “Kairos” on ehtekunstnik Kätrin Beljaevi isiklikku laadi meditatiivne ruumiinstallatsion ehetega. Ehete ja ruumi seoste läbi kirjeldab kunstnik linnamaastikul ja sotsiaalses keskkonnas põimunud lugusid, hetki mis on oma vormi saanud ehetes. Toimunud kohtumiste materiaalsed jäljed on jagatud teemadesse “Linnad”, “Amuletid” ja “Kriimud”.
Näitusetööd on valminud residentuuris Idar-Obersteinis Saksamaal ning kunstniku kodustuudios Luksemburgis.
Kätrin Beljaev on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (MA juh.prof. Kadri Mälk) aastal 2015 ning täiendanud end Firenzes ja Portos. Ta on osalenud erinevatel näitustel Eestis ja mujal maailmas. Vabakutselise kunstnikuna on teda tunnustatud Noor Ehte Fondi preemiaga (2016) ning tema töid võib leida Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi püsiekspositsioonist.

Näituse avamist seoses koroonaviiruse leviku ohuga ei toimu. Võimaliku kairose korral toimub kunstnikupäev lühikese etteteatamisega.

Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Liviko AS.

Kunstnik tänab: Noor Ehte Fond, Kadri Mälk, Kaarel Sikk, Theo Smeets, Scheeli restoran.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht