Kilomeeter Skulptuuri avatud konkurss

Kilomeeter Skulptuuri kuulutab välja avatud konkursi 2015. aastal toimuva näituse jaoks. Osalema on oodatud kõikvõimalikes eri meediumites töötavad kunstnikud. Näitus toimub 4. – 26. juulil Võrus.

Valimiskomisjon
Maria Kjær Themsen (DK)
Kirke Kangro (EE)
Maarin Ektermann (EE)
Siim Preiman (EE)

Kilomeeter Skulptuuri on iga-aastane rahvusvaheline vabas õhus toimuv kunstinäitus. Iga kahe aasta tagant toimub üritus Rakveres paralleelselt Baltoscandali teatrifestivaliga ning vahepealsetel aastatel võõrustavad näitust erinevad linnad üle Eesti. 2015. aastal on võõrustajalinnaks Võru.
Kilomeeter Skulptuuri koosneb kureeritud ning avatud konkursi raames välja selgitatud osadest. Võrus toimuva näituse kuraator on Andreas Nilsson, kes koos KoS-i meeskonnaga vastutab kureeritud osa eest ning osaleb ka avatud konkursi korraldamises.

Kuraatorilt: „Pidades silmas Kilomeeter Skulptuuri loomu iga-aastase avalikus ruumis esitletud ajutise skulptuurinäitusena, seab käesolev näitus küsimuse alla nii ajutise skulptuuri olemuse ja vormi kui ka selle suhted oma vaatajate ning asukohaga. […] Mõelgem Võrust kui ajutisest lavast (im)materiaalsetele konstruktsioonidele ja performance’itele, mitmetasandiliste suhtluste kohast, kus skulpturaalsed teosed, keel ja heli ning performatiivsus aktiveerivad ruumi ning kutsuvad vaatlejad omavahel ideid jagama.“
(täispikk kuraatoripositsioon on saadaval meie kodulehel)

Konkurss sulgub 28. veebruaril 2015
Lisainformatsioon on saadaval meie veebilehel, kilometre@sculpture.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht