Kirjandusmuuseum tähistab Eesti Kirjanike Liidu 100. aastapäeva

30. septembril algusega kell 15.00 tähistab Eesti Kirjandusmuuseum piduliku ettekandepäevaga Eesti Kirjanike Liidu 100. aastapäeva.

Kirjanike Liidu minevikust, olevikust ja tulevikust kõnelevad Tiit Aleksejev, Berk Vaher, Sirje Olesk, Tõnu Tannberg, Hanna Linda Korp ja Janika Kronberg. Kirjandusmuuseumi saalis avatakse Kirjanike Liidu ajaloole pühendatud näitus “Eesti Kirjanike Liit 100“ ja sellega kaasnev rändnäitus viiel pildipaanil. Eesti Kultuuriloolise Arhiivi ja Arhiivraamatukogu materjalidel põhineva ekspositsiooni eesmärk on näidata kirjandust ja seda „haldavat” loomeliitu mitte suletud süsteemina, vaid ühiskonda loovalt uuendava jõuna. Näituse on koostanud Janika Kronberg, kujundanud Kaili Kalle.

Kirjandusmuuseumi otsaseinal avatakse näitus “Tartu noor kirjarahvas”, kirjandusmuuseumi fotograafi Alar Madissoni kuus fotoakent, mis on valminud koostöös ajakirja Värske Rõhk toimetuse ja firmaga Seri Disain. Näidatakse ka Rahvusarhiivis valminud filmiprogrammi Eesti Nõukogude Kirjanike Liidu ajaloost, koostanud Ivi Tomingas.

Ettekandeid saab jälgida ka KirmusTV vahendusel.
Üritust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Tartu linn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht