Kirjandusmuuseumi uued videoloengud jüripäeva müütidest ja koroonakriisi vanasõnakasutusest

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Eriolukord riigis jätkub, ka Eesti Kirjandusmuuseumi teadlaste koduloengud jätkuvad. Olete palutud vaatama uusi videoloenguid!

Mare Kõiva loeng jüripäevast ja püha Jüri müüdist

Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhtivteaduri Mare Kõiva videoloeng “Jüripäev. Kas müüdid kajastuvad vernakulaarsetes praktikates?” vaatleb püha Jüri müüdi ühendusi vanemate ja tänapäevaste kultuuriliste kogemustega, samuti müüdi sümboolseid, materiaalseid ja visuaalseid aspekte. Mis muudab meie jüripäeva omanäoliseks? Missugustes vastastikustes seostes on müüdi arendused kultuuri ja ühiskonna muutustega?
Loeng veebis: http://www.folklore.ee/rl/fo/loeng/jyripaevSuur.mp4

Piret Voolaiu videoloeng koroonaeriolukorra vanasõnadest

Kutsume vaatama ja kuulama Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteaduri Piret Voolaiu videoloengut „Parem üks nädal liiga kaua kui üks päev liiga vähe: Vanasõnad ametlikus ja rohujuuretasandi kriisisuhtluses“. Vanasõna vormi võib koroonakriisi laiaplaanilises suhtluses käsitleda kui metalingvistilist koodi, mõjuvõimsat kõneornamenti, mida kasutatakse sõnumi edasiandmisel, et sõnumi tähendus suhtluspartnerile paremini pärale jõuaks. Loengus tuleb juttu, milliseid varemtuntud vanasõnu ja millistes situatsioonides on kriisikommunikatsioonis kasutatud, milliseid uusi vanasõnu ja millistel eesmärkidel on lisandunud.
Loeng veebis: https://www.kirmus.ee/sites/default/files/2020-05/YksNadal.mp4

Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna ja Eesti-uuringute Tippkeskuse kõiki loenguid saate vaadata ja kuulata veebiaadressil http://www.folklore.ee/rl/fo/loeng/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht